A Greenpeace az Illatos úthoz közeli épületekben található házi porból vett mintákban háromféle szennyező anyagot is kimutatott. A mintákat véletlenszerűen kiválasztott 11 helyszínen - lakásokban, erkélyeken, ablakpárkányokról - gyűjtötték be, a vizsgálatokat pedig a Bálint Analitika akkreditált laboratórium végezte. A mérésekből kiderült, 11 esetből 10-ben kimutatható a DDT (rovarölő szer) vagy bomlástermékei, és kis mennyiségben DNBS-t (dinitro-benzoesav) is találtak. Ezzel kapcsolatban Simon Gergely vegyianyag szakértő elmondta, a DDT és bomlástermékei esetében fennáll a lehetőség, hogy az nem a BVM telephelyéről származik, a DNBS azonban szinte biztos, hogy az Illatos útról jutott ki.
A szakember szerint a talált veszélyes anyagok mértéke még nem káros az egészségre, de a véletlenszerű mérés is azt bizonyítja, hogy a BVM területén kívül is megtalálhatóak ezek a vegyi anyagok. A vizsgálat eredményeit a Greenpeace eljuttatta a környező kerületek képviselőihez, valamint Tarnai Richárd Pest megyei kormánymegbízotthoz is.
Bár szakértők szerint az Illatos úti mérgek által érintett területeken súlyos a helyzet, Ferencváros képviselőinek fideszes többsége nem akar újabb vizsgálatokat, annak ellenére sem, hogy az önkormányzat által rendelt elemzések is aggasztó eredményeket mutattak. Korábban a környezetvédelmi hatóság többszöri kérés ellenére sem volt hajlandó releváns légszennyezettségi méréseket végezni a lakótelepeken és a vegyiművek telephelyén, ezért lépett helyettük a Greenpeace. Az Együtt szerint Tarnai Richárd kormánymegbízott és Bácskai János IX. kerületi polgármester "megtéveszti, becsapja" a telep közelében élőket azzal, hogy nincsenek veszélyben.