Ennek érdekében magam is egyetértettem azzal a szándékkal, hogy az Ügynökség a jelenleginél bővebb pénzügyi keretből, ugyanakkor hatékonyabban és takarékosabban gazdálkodjon. Határozottan elutasítottam és ellenezni fogok azonban minden olyan - az EP-ben is felbukkanó - ötletet, ami arra irányul, hogy szűklátókörű költségvetési szempontok alapján, a takarékosság ürügyén a CEPOL székhelyét elvigyék Budapestről (például betagozva az intézményt az Europol hollandiai, hágai infrastruktúrájába - húzta alá Szanyi Tibor szocialista EP-képviselő.
Az említett parlamenti jelentés is méltatja a CEPOL eddigi sokrétű és hasznos tevékenységét, amellyel érdemben hozzájárult az európai bűnüldözők munkájának sikeréhez, egységesebb tudományos szemléletű koordinálásához. Ezt a fontos szerepet a budapesti Ó utcában található CEPOL-központ minden tekintetben megfelelő munkakörülmények biztosításával támogatja. Magyar politikusként, az európai fórumokon érvelve minden esetben emlékeztetek arra is, hogy a székhely kiválasztásánál annak idején mintegy jelképes, Európa-politikai súllyal esett latba az, hogy az egykori vasfüggöny mögötti egyik új EU-tagállamban a fiatal demokratikus jogállam kiteljesedését, ezen belül az európai normák szerinti, hatékony és korszerű rendvédelem megerősítését ösztönző hatással is járt e fontos európai intézmény megjelenése - tette hozzá Szanyi Tibor.
Az a sajnálatos, de átmeneti tény pedig, hogy az utóbbi években hazánkban az európai normák szerinti jogállam kormányzati lebontása részeként megjelent az igazságszolgáltatás és a rendészet politikai célokra való felhasználása, számomra csak még inkább megerősíti ez utóbbi szempont elvi és gyakorlati jelentőségét. Meggyőződésem ugyanis, hogy az EU demokratikus jogállami elvei iránt maradéktalanul elkötelezett magyar igazságszolgáltatás és rendészet majdani helyreállításában fontos ösztönző lesz a CEPOL itteni jelenléte és tevékenységének példája. Ezért is: nem engedjük elvenni Budapesttől a CEPOL-t - húzta alá a szocialista EP-képviselő!