Nem terrorcselekményről van szó, a robbantás előtt fél órával névtelen telefonáló egy újságnak jelezte, hogy mi készül. Anyagi károk keletkeztek az épületben, de személyi sérülés nem történt.
A görög hatóságok szerint valamely gerillacsoport akciójáról van szó.
Görögországban hagyománya van a politikai erőszaknak, a bankok, politikusok, újságírók és üzletemberek elleni támadásoknak. Alekszisz Ciprasz januári hatalomkerülése óta azonban ez az első alkalom, hogy pokolgépet robbantottak. A Görögországot sújtó, az ország történelmének legnagyobb válsága következtében, 2010 óta, az első népszerűtlen megszorító intézkedések meghozatala óta számos hasonló akciót eredményezett, az elmúlt öt évben több házi készítésű pokolgép robbant a görög fővárosban.
Hétfőn az euróövezeti pénzügyminiszterek tanácsa, az Eurogroup 2 milliárd euró hitelt szabadított fel a görög költségvetés számára az Európai Stabilitási Mechanizmus (ESM) forrásaiból, valamint további 10 milliárdot tett elérhetővé görög bankok feltőkésítésére miután az athéni kormányzat a múlt héten megállapodásra jutott hitelezőivel egyes pénzügyi reformokról.
Az Európai Unió, az Európai Központi Bank (EKB) és a Nemzetközi Valutaalap (IMF) idén nyáron hagyta jóvá a 2010 óta már harmadik, ezúttal 86 milliárd eurós mentőcsomagot a csőd fenyegette Görögország számára. Az első, 13 milliárd eurós részletet már augusztusban megítélték. Ebből eredetileg 25 milliárd szolgálta volna a görög bankok feltőkésítését, de szakértők szerint azonban ennyire valószínűleg már nem lesz szükség, a mostani 10 milliárd euró elegendő lesz a célra.