Brüsszel;Szijjártó;

Szijjártó Péter itt "baráti közegben", a V4-ek Prágai Európai Csúcstalálkozóján
 MTI Fotó: KKM / Kovács Márton

- Szijjártó: Brüsszel bosszút állna a sikeres magyar politika miatt

Amennyiben az uniós alapszerződés hetes cikkelyének megfelelő, vagyis a szavazat megvonásáról szóló döntés születne az Európai Unióban Magyarország ellen, az csak Brüsszel bosszújaként lehetne értelmezhető a sikeres magyar bevándorláspolitika miatt - ezt  az MTI híradása szerint nem más, mint a magyar külügyminiszter, vagyis Magyarország külkapcsolataiért felelő embere jelentette ki sajtótájékoztatóján.

A külgazdasági és külügyminiszter egy azzal kapcsolatos újságírói felvetésre válaszolt, amely szerint polgári kezdeményezésre az unió biztosi kollégiuma kilátásba helyezte a hetedik cikkely alkalmazását Magyarországgal szemben. Az Index hírportál pénteken írt arról, hogy információik szerint politikai döntés született az Európai Bizottság biztosi kollégiumában arról a polgári kezdeményezésről, amely ha sikerrel záródna, arra kérné a bizottságot, hogy indítsa el a hetes cikk szerinti eljárást, és vigye a magyar ügyet a döntéshozó Miniszterek Tanácsa elé.

Szijjártó gáláns a közösből
Miután a 444 - még november 10-én - megírta, hogy a kormány tagjai havi 95 millió forintot fizetnek politikai tanácsokért, a lap közérdekű adatigényléssel kérte ki a részleteket a minisztériumoktól. A Külgazdasági és Külügyminisztérium esetében volt is összehasonlítási alap, mert Demeter Márta szocialista képviselő írásbeli kérdésére reagálva, Szijjártó Péter külügyminiszter tavaly elárulta, hogy 9 embernek fizet a tanácsokért, bruttó 5 millió forintot - írja az Index. A külügy mostani válaszában már 18 név szerepel, a bérük pedig havi 13,8 millió forint, tehát tavalyhoz képest a kétszer annyi tanácsadó közel két és félszer annyit keres. A listából kiderül, hogy Szijjártó főleg a miniszteri kabinetet bővítette, ahol tavaly öten dolgoztak, idén pedig már tizenketten. További érdekesség, hogy több tanácsadó más beosztásban is a külügy alkalmazásában áll.

Szijjártó Péter azt mondta: ha valóban született vagy születik ilyen döntés a biztosi kollégium részéről, az csak szabályszegő módon történhet, mert ilyen döntés meghozatalához az Európai Bizottságnak nem lenne joga. Tehát ha születik ilyen döntés, az sehogy másként nem érthető, mint a bevándorláspárti Brüsszel, a bevándorláspárti európai uniós intézmények bosszúja Magyarországgal szemben - fogalmazott. Ugyanis éppen Magyarország példája bizonyítja azt, hogy sikeresen meg lehet állítani a bevándorlási hullámot és éppen Magyarország sikere bizonyítja azt is, hogy az európai bevándorlási politika megbukott, a magyar politika pedig sikeres - tette hozzá.



Nem kellene össze-vissza olvasnom mindenfélét. Csak a szemem rontom vele és még a fejemet is megzavarja - zsörtölődik holnap megjelenő cikkében Lendvai Ildikó.