A miniszterelnök a szocialista Kunhalmi Ágnes kérdésére azt felelte, Magyarország 1944. március 19-én elveszítette szuverenitását, 1990. május 2-án pedig visszanyerte azt. A megszálló hatalmakkal való kollaborálásnak különböző oka, mélysége, minősége lehet, de a kormány olyan politikusnak nem támogathatja a szoborállítást, aki együttműködött az elnyomókkal - jelentette ki a kormányfő.
Gréczy Zsolt azt mondta, hogy a kormányfő idén május 26-án viszont még "személyesen kampányolt amellett, hogy szobor őrizze" Hóman Bálint emlékét. Mint fogalmazott a kormányfő akkori szavait az ügy kapcsán bárki megtalálhatja az interneten.
A politikus szerint: Orbán Viktor májusban még az antiszemitizmus és fajgyűlölet rehabilitálásában reménykedett, kedden viszont a parlamentben hazudott és letagadta, hogy támogatta a Hóman-szobrot. Ezt követően Földi Judit a párt székesfehérvári szervezetének elnöke és önkormányzati képviselője azt mondta, hiába mutogatnak egymásra a fideszes miniszterek és hiába mutogat a civilekre Cser-Palkovics András polgármester, a településen semmilyen köztéri szobrot nem lehet felállítani az önkormányzat engedélye nélkül. A városnak pedig van egy olyan érvényes határozati javaslata, amelyik alapján a szobor állhat december 29-én - tette hozzá. A helyi baloldal viszont határozati javaslatot nyújtott be, annak érdekében, hogy a pénteki önkormányzati ülésen tárgyalják az ügyet és vonják vissza az engedélyt - hangsúlyozta.
A politikus arra is kitért, hogy azt a területet, ahova a szobrot kellene felállítani, korábban lezárták, de szerda reggelre már visszaállították az eredeti állapotát. Ez feltehetően azt jelenti, hogy nem oda állítják fel a szobrot, de ettől még érvényes az arra kiadott engedély - szögezte le.