Ahogy a Népszava is beszámolt róla, az énekes az Echo TV-ben beszélt arról, hogy szerinte a nőknek nem dolguk annyit keresni, mint a férfiaknak, és a női egyenjogúság nem egyezik a normalitással. Ezután bontott szerződést az énekessel a Magyar Telekom Csoport, a cég ugyanis nem tartja összeegyeztethetőnek az előadóművész által mondottak szellemiségét, a Telekom-csoport hitvallásával és értékrendjével.
A Borsnak egy a showbiznisz világában jártas, névtelenséget kérő bennfentes úgy nyilatkozott azzal kapcsolatban, hogy vajon Ákos mennyit bukhat a szerződésbontással: pénzben kifejezve éves szinten ötvenmillió forintos nagyságrendről beszélhetünk. Tudomásom szerint a Magyar Telekom Csoport nemcsak anyagilag, hanem technikai-technológiai támogatóként is hozzájárult Ákos koncertturnéjához. Ez a fajta támogatás is súlyos tízmilliókat jelent. Ha egy ilyen mamutvállalat megmerte tenni ezt a lépést, akkor fennáll annak az esélye, hogy a többi, kisebb szponzorcég is felbontja a szerződést Kovács Ákossal – vélekedett a szakember.
Lázár János, a Miniszterelnökséget vezető miniszter megvédte az énekest, szerinte ízlésdiktatúra a Telekom Ákos elleni lépése, Kocsis Máté, Józsefváros polgármestere szerint pedig undorító, amit a zenésszel művelnek.
Mindeközben tiltakozó flashmobot is rendeztek Ákos kijelentése ellen. A Facebookon verbuválódott csapat tagjai transzparensekkel hozták mindenki tudtára, hogy nem értenek egyet Ákos mondataival. A tiltakozók között elvétve lehetett csak fiatalokat látni, leginkább középkorú és idősebb emberek döntöttek úgy, hogy részt vesznek a Társadalmi Emlékezet, Elfogadás és Aktivitás nevű Facebook-csoport megmozdulásával - írja a Bors.
Kövér László és Ákos kijelentéseit máris feldolgozták, a paródiadalt, amit az énekes Helló című száma alapján készítettek, itt hallgathatja meg: