Telekom;Kósa;Ákos;

Kósa is ráerősít az Ákos sztorira, lehet még fokozni

Aczél elvtárs köztünk sétál, és a Magyar Telekom idézte meg - ezt a Fidesz frakcióvezetőjének sikerült mondania vasárnapi debreceni sajtótájékoztatóján.

Minden bizonnyal emlékeznek, megszólalt az ügyben Lázár miniszter és a szóvivő, Kovács Zoltán is. Majd hamarosan Rogán Antal vonta össze a szemöldökét. De még az ország miniszterelnöke is tartotta olyan horderejűnek a problémát, hogy rögvest az EU-csúcs helyszínéről, Brüsszelből üzenje meg a véleményét. És ők csak a nagyágyúk

És hát Kósa frakcióvezető úr sem tarthatta magában tovább. 

Szerinte a Telekom lépése visszaidézte azt az aczéli kultúrpolitikát, amely nem a kulturális teljesítmény, hanem a politikai állásfoglalás alapján értékelte a művészeket. A maguk, vagyis a Fidesz-KDNP kultúrpolitikáját mindezzel, mint kikezdhetetlen jó példát szembeállítva, felemlegette, hogy Debrecen egyik önkormányzati intézményébe akkor hívták meg Alföldi Róbertet tárlatvezetésre, amikor Vidnyánszky Attilával, a debreceni Csokonai Színház akkori igazgatójával versengett a Nemzeti Színház főigazgatói székéért. Ha megkérdeznek, mi Vidnyánszkyt támogattuk, de eszünkbe sem jutott mérlegelni Alföldi szereplését - tette hozzá.

De felemlegette Kende Péter - ahogy fogalmazott - barátságosnak nem mondható, Orbán Viktorról írt politikai pamfletjét, ami Kósa közlése szerint az Orbán-kormány idején kapott támogatást a Nemzeti Kulturális Alaptól. A Fidesz frakcióvezetője azt is leszögezte: teljes mértékben egyetért Kövér László házelnökkel abban, hogy a család nem akadálya a nők önmegvalósításának. Majd hosszan idézte a Fidesz-kormány családpolitikai intézkedéseit, amelyek- szavai szerint -  mind a nők családi szerepét hivatottak összhangba hozni a munkával, a közéleti szerepvállalással.