elbocsátás;Vértesi Erőmű;

2015-12-28 09:48:00

Dolgozók százai kerülhetnek utcára a Vértesi Erőműből

Januártól több mint kétszáz, augusztustól pedig további több száz embert érintő létszámleépítéssel lassan véget ér a térség egykori legnagyobb foglalkoztatójának számító állami Vértesi Erőmű története - írja a Népszabadság.

Az áramtermelést év elején beszünteti az állami Vértesi Erőmű; emiatt már januárban elküldik a dolgozók közel felét, több mint kétszáz főt  – erősítették meg a lapnak a céghez közel álló források. Az egykoron több tízezer dolgozót – főleg szénbányászokat – foglalkoztató ipari központban ma már csak körülbelül ötszázan dolgoznak, a bezárási tervek néhány hónappal ezelőtti kipattanása óta már ők is készülhettek a végre. Az évtizedek óta komoly anyagi gondokkal küzdő – csak az elmúlt évtizedben több mint százmilliárd forint adófizetői és áramfogyasztói támogatáshoz jutó – állami társaságnál még idén is a feltámadást tervezték, elsősorban hulladéktüzelésre alapozva. Önmagában például csak a leválogatóban több mint százan dolgozhatnának. Ám a vezetőség néhány hónapja a megtérülést biztosító törvények hiányára hivatkozva visszavonulót fújt. Ez - a Népszabadság szerint - akár az erőművi állásokért ellenzékben erőteljesen „harcoló", ám öt éve már kormányon lévő Fidesz bírálataként is értelmezhető. A lap értesülése szerint a cégnél továbbra is bíznak abban, hogy tavasszal megszülethetnek az újraindítást lehetővé tévő jogszabályok. 

Magyarország utolsó mélyművelésű szénbányájában, a Vértes alatt húzódó Márkushegyi Bányaüzemben már 2014. december 31-én leállt a termelés - írta a Népszava idén februárban a fotógalériával is színesített,  Ilyen (lett) a bányász élete c. cikkben.