Ugyan az U20-as labdarúgó-világbajnokság már május 30-án megkezdődött, a magyar válogatott június 1-én kezdte meg a szereplését, nem is akárhogyan: az akkor még az utánpótláscsapatot vezető Bernd Storck legényei látványos játékkal, 5-1-re győzték le Észak-Koreát. A találkozó hőse a mesterhármast jegyző Mervó Bence volt. Ezután az E csoportban Brazília következett. Az aranysárgákkal szemben vezetett is Magyarország, de Tamás Krisztián buta kiállítása után fordított az ellenfél. Ettől független a magyar csapat határozottan játszott tíz emberrel is. A harmadik csoporttag, Nigéria ellen már nem kellett pontot szereznünk a továbbjutásért, 2-0-ra ki is kaptunk.
Az igazi dráma a nyolcaddöntőben következett, ahol az ellenfél a későbbi tornagyőztes Szerbia volt. Hiába vezetett az 57. perctől a magyar csapat, a 91. percben jött a szerb válasz. A hosszabbítást emberelőnyben kezdhette meg Storck együttese egy szerb kiállítást követően, de ez sem volt elég a továbbjutáshoz: a 118. percben Talabér Attila öngóljával déli szomszédaink nyertek.
A berlini BL-döntőben a Juve sem tudta megállítani a Messi (jobbra)repítette Barcelonát FOTÓ: EUROPRESS/GETTY IMAGES/PAUL GILHAM.
Miután májusban megnyerte a labdarúgó Magyar Kupát a Ferencváros, nyár első hónapjában a Magyar Ligakupát is bezsebelte. A zöld sasokat hazai pályáján, a Nagyerdei stadionban fogadta a Debrecen június 3-án. A finálét 2-1-re nyerte meg a Fradi Ugrai Roland és Nagy Dániel góljával, a hajdúságiaktól – akik Ludánszki Bence 32. percbeli kiállítása után emberhátrányban játszottak – a szerb Dusan Brkovic volt eredményes.
A magyar felnőtt férfi labdarúgó-válogatott – még Dárdai Pál szövetségi kapitány irányításával – is játszott meccset a debreceni arénában júniusban. Egy barátságos mérkőzés keretein belül Litvánia látogatott el hozzánk, azonban nem voltunk kedves házigazdák, hiszen 4-0-val küldtük haza a baltiakat. Június 13-án viszont sokkal fontosabb találkozó várt Dzsudzsák Balázsékra: Finnország ellen léptek pályára idegenben Európa-bajnoki selejtezőmérkőzésen. A találkozó sokáig gól nélküli döntetlenre állt, de a 82. percben jött a dráma: Stieber Zoltán bombaerős lövést megeresztve győzelemre vezette a magyar válogatottat.
A honi futballvilágot érintő fontos hír volt júniusban, hogy Bogdán Ádám bejelentette, hogy az angol másodosztályban szereplő Boltont elhagyva a Liverpoolban folytatja a pályafutását. A Videotonnál viszont gyülekeztek a viharfelhők: elküldték a csapatot bajnoki címhez segítő Joan Carrillót, valamint több kulcsjátékos elhagyta Székesfehérvárt. A tengerentúlon nem tudta egyedül megnyerni az észak-amerikai profi kosárlabdaliga (NBA) előző kiírását LeBron James a Cleveland Cavaliersnek, pedig mindent megpróbált. A 30 éves világklasszis mellől a döntő mérkőzéseire kidőlt Kyrie Irving és Kevin Love is, míg a Golden State Warriorsnál az összes alapember bevetésre kész volt. A párharc végül hat mérkőzésig tartott. A finálék legértékesebb játékosa Andre Iguodala lett.
A kajak-kenusok számára az első világbajnoki válogatót június 5. és 7. között rendezték meg Szegeden, ahol női K-1 500 méteren óriási meglepetés történt: Kárász Anna legyőzte a 2012-es londoni olimpián a versenyszámban aranyérmes Kozák Danutát, aki több mint négy éve nem kapott ki hazai vizeken. Szegeden ért véget egy legendás párosnak a közös munkája, ugyanis a K-2 500 méteren kétszeres olimpiai bajnok Dusev-Janics Natasa, Kovács Katalin duó felbomlott, miután a szegedi finálé közben előbbi versenyző letette a lapátját.
A kajak-kenusokhoz köthető esemény volt júniusban a 12. és 28. közötti I. Európa Játékok, melyet az azerbajdzsáni Bakuban rendezek. A sportesemény egyben a cselgáncsosok számára a kontinensviadalt jelentette. A magyar különítmény összesen nyolc aranyérmet szerzett, ebből ötöt a kajak-kenusok hoztak össze (férfi K-4 1000, férfi K-1 200, férfi K-2 1000, női K-1 500, női K-4 500). Emellett Barka Emese (58 kilogramm) és Sastin Marianna (60 kilogramm) szerzett aranyérmet birkózásban, valamint vegyes csoport aerobicban értek fel a magyarok a csúcsra. Bakuban még szereztünk négy ezüst-, valamint nyolc bronzérmet, Magyarország a 11. helyen végzett az éremtáblán.
A labdarúgó Bajnokok Ligája döntőjét a Barcelona játszotta a Juventus csapatával Berlinben. A katalánok lefocizták a torinóiakat, akik többször csak a veterán kapusuknak, Gianluigi Buffonnak köszönhették, hogy nem kaptak több gólt. A spanyol együttes már a 4. percben megszerezte a vezetés Ivan Rakitic révén. Az 55. percben ugyan kiegyenlített Álvaro Morata, de Luis Suárez újra megszerezte a vezetést a Barcelonának, majd Neymar állította be a 3-1-s végeredményt.
Június 6. és 12. között a vívóké volt a főszerepe a svájci Montreux-ban, ugyanis ekkor rendezték a sportág Európa-bajnokságát. A 2012-ben olimpia-, 2007-ben pedig világbajnok Szilágyi Áron ezen a tornán tudott a kontinens trónjára is felülni. A 25 éves vívó aranya mellett négy bronzérmet ünnepelhettek a magyarok: a párbajtőröző Boczkó Gábor és Szász Emese, a tőröző Mohamed Aida, valamint a férfi kardcsapat állt fel a dobogó legalsó fokára.
Hazánk Romániával közösen női Eb-t rendezett június 11. és 28. között, csapatunk azonban nem igazán villogott: mindössze a 17. helyen végzett. A tornát végül Szerbia nyerte meg. A nyár első hónapjában lezajlott a dél-amerikai válogatottak első számú tornájának, a Copa Américának a legnagyobb része, de a „lényeget” – a bronzmérkőzést és a finálét – már júliusban rendezték. Az első elődöntőben a házigazda Chile 2-0-ra győzte le Perut. A másik ágon Argentína került össze a – negyeddöntőben a brazilokat kiejtő – paraguayi válogatottal. A találkozót végül óriási fölénnyel nyerték meg Lionel Messiék: 6-1 lett az elődöntő vége.
Június végén az olaszországi Bergamóban rendezték a vízilabda világliga-szuperdöntőt, melyen Benedek Tibor szövetségi kapitány legényei mindössze a hatodik helyet szerezték meg. A torna győztese Szerbia lett, így látható, hogy ez a hónap a déli szomszédainkról szólt.