Londonban becslések szerint 250 ezren nézték a Temze partján és más helyszíneken a tízperces, meglehetősen látványos tűzijátékot, amely a parlament világhírű toronyórája, a Big Ben éjfélt jelző harangjátékára kezdődött. A rakétákat immár hagyományos módon a parlamenttel szemközti, 135 méter magas óriáskerék, a London Eye szerkezetéről, valamint a Temzén horgonyozó uszályokról lőtték fel.
A Temze partján kijelölt és biztonsági kerítésekkel elkerített szakaszokra - immár második éve - csak előzetesen megváltott jegyekkel lehetett bemenni. Ezekből 110 ezret adtak el, és a tűzijátékra érkezőket a beléptető kapuknál biztonsági ellenőrzésnek is alávetették.
A rendőri jelenlét a díjasított és ellenőrzött part menti övezeten kívül is igen jelentős és jól látható volt. A tűzijátékot sok ezren nézték például a Temzétől távolabb eső Buckingham-palota - az első számú londoni királyi rezidencia - előtti térről, ahová nem kellett jegyet váltani, de itt is folyamatos volt a rendőri járőrözés.
A Scotland Yard közlése szerint a londoni óévbúcsúztató rendezvények helyszíneinek biztonságára összesen háromezer rendőr ügyelt, de ezt a rendőrség szóvivője csak "szokásos elővigyázatosságnak" nevezte, és hangsúlyozta, hogy a hatóságoknak nincs értesülésük konkrét, készülő terrortámadásról.
Boris Johnson, London polgármestere előzőleg külön nyilatkozatban kérte is a londoniakat, hogy minél nagyobb számban látogassák a rendezvényeket, nézzék meg a tűzijátékot vagy üljenek be a pubokba, vendéglőkbe, és ott ünnepeljék az újévet. Johnson is hangsúlyozta, hogy a hatóságoknak nincs tudomásuk semmiféle olyan konkrét terrortámadási tervről, amely Londont fenyegetné.
David Cameron péntek hajnalban ismertetett újévi üzenetében kijelentette: azt üzeni a Nyugat iránt "izzó gyűlölettel viseltető", saját országuk ellen forduló, gyilkosságokra is kész szélsőségeseknek, hogy nem győzedelmeskedhetnek. A brit miniszterelnök szerint a kormány keményen fellép a szélsőségességet tápláló, mérgező narratíva és az azt terjesztők ellen is.
Cameron megemlítette a brit EU-tagság sorsáról tervezett népszavazást is, de nem tett utalást annak lehetséges időpontjára, csak megerősítette, hogy a referendumot legkésőbb 2017 végéig kiírják. A brit sajtó ugyanakkor gyakorlatilag biztosra veszi, hogy a népszavazást - amelynek terveit Cameron három éve jelentette be - már az idén megtartják.