Colleen Bell kifejezetten a gazdasági együttműködés területére szorítkozott, Szemerkényi Réka ugyanakkor a kétoldalú kapcsolatok egészéről festett meglehetősen rózsás képet. A budapesti amerikai nagykövet hangsúlyozta, hogy „robusztusak” a kereskedelmi kapcsolatok, de, mint mondta, mindig van lehetőség a további bővítésre, s ittléte második évében is ezen dolgozik majd. Magyar cégeket invitált meg a 2016-os SelectUSA beruházási találkozóra, fiatal magyar vállalkozókat személyesen kísérne el a Szilícium-völgybe, hogy segítse a kapcsolatépítésüket.
Bell szerint tovább javulhatna a gazdasági együttműködés, ha sikerülne leküzdeni az akadályokat és a vállalkozókat eltántorító jelenségek megszűnnének. Utalt arra, hogy már nem először mutat rá: „a korrupció nagyon súlyos probléma ebben a régióban”. Idézte Barack Obamát, aki szerint a korrupció a fellendülés útjában álló fő akadály, s az emberi jogok megsértése. Felidézte, hogy a Világgazdasági Fórum globális versenyképességi felmérése szerint az itteni vállalkozások a részrehajlást és a közpénzek eltérítését tartják a legsúlyosabb problémának. A nagykövet azt ígérte, továbbra is együtt dolgozik a kormánnyal, a civil szervezetekkel az átláthatóság, az elszámoltathatóság és a jó üzleti gyakorlat erősítése érdekében. Bell végezetül üdvözölte, hogy a magyar kormány támogatja a Transzatlanti Kereskedelmi és Befektetési Partnerségi megállapodást, a TTIP-et.
Szemerkényi Réka, a washingtoni magyar nagykövet szerint „a magyar-amerikai gazdasági kapcsolatok soha nem voltak erősebbek, mint most”. Úgy vélte, az elmúlt egy évben többet sikerült elérni, mint amennyiben reménykedtek. Számos olyan kezdeményezést, amelyről egy éve Bell nagykövettel beszéltek, sikerült előbbre vinni. Értékelése szerint „erős és szilárd egyetértés” jött létre a két ország között, javítottak a kommunikáción és szorosabb együttműködést alakítottak ki. „Az Egyesült Államok létfontosságú stratégiai partnere Magyarországnak” – húzta alá Szemerkényi, aki szerint a NATO és a transzatlanti együttműködés fontosabb számunkra, mint valaha. „Bámulatos dinamizmus” jellemzi szerinte a kapcsolatokat. Kereskedelmi iroda nyílt a keleti parton, újra megnyílt a chicagói főkonzulátus, alkonzulátus nyílt San Franciscóban. Rengeteg magyar kulturális rendezvény zajlott az Egyesült Államokban. A Saul fia amerikai elismeréseit „közös sikerként” említette. A washingtoni magyar nagykövetség számos rendezvénnyel készül az 1956-os évforduló megünneplésére. A legmagasabb szintű kapcsolatok terén a magyar nagykövet sok előrelépésről nem számolhatott be, ismételten hangsúlyozta ugyanakkor, hogy „stratégiai partnerek, szövetségesek, barátok” vagyunk.