A közlemény szerint az akkori Nemzeti Erőforrás Minisztériumhoz 2011-ben beterjesztett pályázattal az önkormányzat 17 millió forint támogatást igényelt a község alsó tagozatos iskolájának újraindítására. A polgármester ennek kivitelezésére megállapodott a másodrendű vádlott által vezetett gazdasági társasággal, amelyet utólagosan hoztak létre valótlan tartalmú számlák kiállítására - írta az ügyészség.
Hozzátették, a másodrendű vádlott cége mintegy 4 millió forint összegben állított ki számlát, emellett a polgármester egy másik gazdasági társaságtól is beszerzett 3,6 millió forint kifizetéséről szóló - ugyancsak valótlan tartalmú - számlát. Így az ügyészség szerint 7,6 millió forintos jogosulatlan támogatást vettek igénybe.
A polgármester ezen felül a Baranya Megyei Kormányhivatal munkaügyi központjával is kötött szerződést a kistérségi Start-munka mintaprogramban való részvételről. Erről a polgármester szintén benyújtott a másodrendű vádlott által kiállított valótlan tartalmú számlákat, jogosulatlanul véve igénybe 7,8 millió forintos támogatást - közölték.
A polgármester mintegy 5 millió forintot vett fel az önkormányzattól, ennek leplezésére a másodrendű vádlott cége által kiállított, valótlan tartalmú számlák kerültek az önkormányzat könyvelésébe. Az ügynek még három vádlottja van, ők az ügyészség szerint bűnsegédként vettek részt a bűncselekményekben - olvasható a megyei főügyészség közleményében.
Sajtóértesülések szerint Siklósnagyfalu polgármestere ellen emeltek vádat; a Magyar Nemzetnek a független Kosztics József ezt meg is erősítette, és azt mondta, hogy politikai bosszú áldozatává vált.