Scaliát még Ronald Reagan elnök nevezte ki 1986-ban. Az első olasz-amerikai bíró volt a kilenc tagú taláros testületben, azon iskola tagjai közé tartozott, akik ragaszkodnak az amerikai alkotmány legszigorúbb, szó szerinti értelmezéséhez, mert szerintük ez képviseli az alapító atyák eredeti szándékait. A legfelsőbb bíróság egyik legfelkészültebb jogászának tartották.
John Roberts főbíró közleményében hangsúlyozta: „Antonin Scalia halála nagy veszteség a bíróságnak, s az országnak, amelyet lojálisan szolgált”. A Roberts vezette testületben 5-4 arányban szolgáltak republikánus és demokrata elnökök kinevezettjei, így rendkívül fontos lesz, hogy ki tölti be Scalia helyét, mivel ez megváltoztathatja a legfelsőbb bíróságban a konzervatív-liberális bírák közötti szavazati arányt.
Barack Obama hivatali ideje alatt két nőt nevezett ki a testületbe, Sonia Sotomayort és Elena Kagant. Az első reagálások szerint korántsem biztos, hogy az új főbírót még Obama nevezheti ki, a republikánus többségű szenátus aligha adja áldását a demokrata elnök jelöltjére, különösen nem egy választási évben, így várhatóan a következő bíró már a 2017 januárjában hivatalba lépő új elnök kinevezettje lesz. A bíróság legidősebb tagja, a Bill Clinton által kinevezett Ruth Bader-Ginsburg 83 éves, Anthony Kennedy is betölti idén a nyolcvanat. Az amerikai legfelsőbb bíróság tagjai életük végéig szolgálhatnak.