A lengyel politikus, aki a tagállamokkal a megbeszéléseket koordinálja, arra szólította fel az állam- és kormányfőket, hogy „nagy óvatossággal” kezeljék a Brexit kérdését. Tusk hétfőn, Bukarestben és Párizsban folytatott megbeszéléseit követően azt mondta: „Kritikus pillanathoz érkeztünk. Ideje lenne, ha elkezdenénk jobban figyelni egymás érveire, s nem csak a sajátunkra”. Tusk szerint rendkívül törékeny a folyamat, s a britek kiválása valós veszély. „Ami széttört, azt már nem lehet összerakni” – figyelmeztetett az ET elnöke.
David Cameron mindeközben ígéretet tett arra, hogy a csütörtök-pénteki EU-csúcsot követően még pénteken kormányülésen tájékoztatja kabinetjének tagjait a brüsszeli találkozó eredményeiről. Ezt a Nagy-Britannia kiválásának pártján álló miniszterek szorgalmazták. Cameron ugyanis megkötötte a tárcavezetők kezét, a Downing Street arra kérte őket, hogy a kormány egyeztetett álláspontját képviseljék. A miniszterelnök hajlott volna arra, hogy szombatra teszi a kormányülést, de attól tartott, akkor „válságülésnek” tűnhetett volna, jelentette a
A brit kormányfő ma Jean-Claude Junckerrel, az Európai Bizottság elnökével egyeztet az EU-csúcs előtt, s európai parlamenti képviselőkkel is találkozik. David Cameron tegnap Párizsban tárgyalt Francois Hollande-dal. A francia elnök a megbeszélés után úgy nyilatkozott, „még van mit tenni” a megállapodás tető alá hozásához. Az államfőhöz közelálló források szerint Párizsban megvan a politikai akarat a megbeszélések lezárásához, de még maradtak egyeztetnivalók, elsősorban a gazdasági kormányzás terén. Párizst elsősorban az aggasztja, hogy a londoni City ne jusson „tisztességtelen előnyökhöz” a britek által kért különleges elbánás révén.