A közmédia számára nemkívánatos személyek listája régen és ma is az agyakban és a nyelvekben létezik. Legépelt listáról nem tudok. Csak azt tudom, hogy a közelmúltban több kolleginám és kollégám is javasolta, hogy vendégként engem is hívjanak meg a köztévé bizonyos műsoraiba, de erre nemleges választ kaptak – magyarázta Gálvölgyi a Blikknek, majd a tőle megszokott iróniával hozzátette: én ennyit tudok, illetve ennél többet is tudok, de ennyit vállalok. Senkit sem akarok kellemetlen helyzetbe hozni – mondta a Kossuth- és Jászai Mari-díjas színész.
Brády Zoltán rendező, szerkesztő, riporter, a Kapu folyóírat alapítója szintén úgy nyilatkozott a lapnak, hogy létezik a tiltólista. "Elismert dokumentumfilmeket készítünk, de minden ok nélkül szakították meg velünk a kapcsolatot – mondta, hozzátéve: a Kapu kezdettől fogva minden jobboldali pártot vállalt, de a Fidesznek nem tetszik, hogy a Jobbiknak is helyet adunk. Sőt telefonon felhívtak, amikor a Fideszt bíráltuk.
A köztévé feketelistás botrányára D. Tóth Kriszta - aki Kulkával beszélgetett Elviszlek magammal című videoblog-riportműsorának adásában - is reagált egy internetes bejegyzésében, miszerint amíg a műsor futott, többször szerették volna meghívni Kulkát. "Nem lehetett. Ezt soha senki írásba nem adta. Ahogy azt sem, hogy Pataki Ági nem jöhet be. Vagy Gálvölgyi János, mint Rózsa György meglepetésvendége" – írta D. Tóth Kriszta.
Az MTVA ezzel szemben most is tagadta, hogy létezne tiltólista. „Ahogy azt az MTVA a közelmúltban közleményben is tudatta, a közmédiában semmiféle „tiltó- vagy feketelista” nem létezik” – válaszolta a közszolgálati televízió sajtóosztálya.