építőipar;LMP;csók;családok;

- LMP: A népszavazás a Fidesz politikai trükkje, politikai perverziója

A párt a CSOK hatásairól tartott sajtótájékoztatót, ahol azonban szóba került a kvótareferendum is. Az LMP szerint a családi otthonteremtési kedvezménykiterjesztése csak az építőipar igényét elégíti ki, ugyanakkor számos gazdasági és társadalmi problémát hagy maga után. A párt szerint a kormány gazdaságpolitikája zsákutcás, és csak mesterséges impulzusokkal lehet fenntartani. A CSOK is egy olyan eszköz, amellyel az építőipart próbálja belendíteni a kabinet. 

Ezt támasztja alá, hogy a program bevezetését semmilyen demográfiai tervezés nem előzte meg. A kormány intézkedései kudarcot vallottak a demográfiai válság kezelésére. A változásokhoz a bérszínvonal emelésére lenne szükség, valamint a bölcsődék, családi napközik elérhetővé tétele. Schmuck Erzsébet frakcióvezető-helyettes a CSOK  közép- és hosszú távú káros következményeiről szólva rámutatott: a jövőben tovább emelkedik az üresen álló rosszabb állapotú lakások száma, miközben rövid távon megnőnek az ingatlanárak, de felmerül az is, hogy a családokat ismét hitelfelvételre, terheik túlvállalására késztetik. Szerinte ezért támogatást nemcsak az új építésű lakások vásárlásához kellene nyújtani, hanem a régiek megvételéhez és felújításához is. Bírálta a hosszú távú fenntarthatósági, környezetvédelmi szempontok figyelmen kívül hagyását is.

Szél Bernadett, az LMP társelnöke kérdésre válaszolva pártja távolmaradását a kvótareferendumról tartott többpárti egyeztetéstől azzal indokolta: ha a kormány komolyan gondolta volna, hogy egyeztetni kíván az ellenzéki pártokkal, akkor a népszavazási kérdés benyújtása előtt kellett volna azt megtennie, és nem utána. Ezzel cáfolta Kósa Lajosnak, a Fidesz frakcióvezetőjének állítását, miszerint az LMP-nek az időpont nem volt jó, de a párt nyitott a kérdések megtárgyalására. A népszavazás a Fidesz politikai trükkje, politikai perverziója, hiszen a kormány egy nappal az után kezdeményezte azt, hogy egy magyar állampolgárt fizikailag akadályoztak meg népszavazási kérdése benyújtásában.

Békés Megyei Központi Kórház néven egyesül a Gyulán működő Békés Megyei Pándy Kálmán Kórház és a békéscsabai Réthy Pál Kórház április 1-jén - jelentette be Mészáros János egészségügyi ellátásért felelős helyettes államtitkár pénteken Gyulán.