A legfrissebb pártpreferencia-felméréséről készült összefoglalóban azt írták: a teljes népesség 34 százaléka a Fidesz-KDNP-t támogatja, a Jobbik támogatottsága 13, az MSZP-é pedig 9 százalékon áll. A Demokratikus Koalícióra (DK) a lakosság 6 százaléka voksolna, az LMP-t 4, az Együttet pedig 1 százalék támogatja. A Századvég szerint a politikai baloldal kisebb pártjai - mint például a PM és a Liberálisok -, külön-külön nem érik el az 1 százalékos támogatottságot sem a teljes választói körben.
A kutatás szerint a biztos szavazó pártválasztók 46 százaléka voksolna a kormánypártokra, ami megegyezik a 2014 tavaszán elért választási eredménnyel. A Jobbik támogatottsága ennek a fele, 23 százalék, az MSZP-t ezen csoport 14 százaléka választaná. A biztos szavazók körében a DK támogatottsága 9, az LMP-é pedig 4 százalék. A kisebb baloldali szervezeteket, mint az Együtt, a PM vagy a Liberálisok, ebben a körben is nagyjából 1 százalék támogatná.
A Századvég telefonos kérdőíves közvélemény-kutatása február 20-25. között készült, ezer véletlenszerűen kiválasztott felnőttet kérdeztek meg. Az elemzésben közölt adatok legfeljebb plusz-mínusz 3,2 százalékponttal térhetnek el attól az eredménytől, amelyet az ország összes felnőtt lakosának megkérdezése hozott volna - írták.
Ha az olvasók nem emlékeznének, az Átlátszó még 2014-ben futott neki, hogy feltérképezze a Századvéget. Azt a céget, amelyet a 2010-es választások előtt hoztak létre, és ahol olyan személyek fordulnak meg, mint Giró-Szász András volt kormányszóvivő, Lantos Csaba, a Heti Válasz volt tulajdonosa, Szalay-Bobrovniczky Kristóf, a Heti Válasz volt lapigazgatója, vagy éppen Habony Árpád, a Fidesz kommunikációs guruja. És amely cégről Mellár Tamás korábbi kutatási igazgató azt mondta, hogy „az egész műhely csak egy pénzmosoda.”
Az is beszédes, hogy a friss kutatás pont a salgótarjáni időközi polgármester-választás napján jelent meg, ahol a Fidesz-KDNP Simon Tibort indította az MSZP és a DK színeiben induló Fekete Zsolt ellen.