Pápa Levente levélben invitálta Poltot az ebédre, amiben azt írta:
Tisztelt legfőbb ügyész úr, tisztelt Polt Péter!
A tegnapi napon a Legfőbb Ügyészség hivatalos tájékoztatása szerint ön munkamegbeszélést folytatott Matolcsy György MNB elnökkel, az MNB által tett feljelentések ügyében. Kollégáim és én sem tudtuk eddig, hogy a Legfőbb Ügyészséghez benyújtott feljelentések és beadványok ügyeinek előmozdítása végett lehetőség van ilyen munkamegbeszélésekre. Én ezt támogatom, kimondottan jó gyakorlatnak tartom. Sajnos eddig az Együtt beadványai után az Együtt politikusait nem hívta meg hasonló eszmecserére. Biztos vagyok benne, hogy ez csak a szerencsétlen véletlenek összejátszásának tudható be. Ahogy szerdán nyilvánosan bejelentettem, a közeli napokban benyújtok a Legfőbb Ügyészséghez egy beadványt, amiben az MNB által létrehozott alapítványok jogszerűtlen tőkejuttatásai ügyében törvényességi felügyeleti eljárást kezdeményezek. Az egyenlő és tisztességes eljárásrend miatt ezennel hadd hívjam meg egy hasonló munkaebédre, az általam felvetett jogi aggályok tisztázása végett. Tudom, hogy ön nagyon elfoglalt ember, ezért természetesen alkalmazkodom az ön által javasolt időponthoz és helyszínhez - szólt az Együtt alelnökének invitálása.
Ahogy a Népszava megírta: Pápa Levente, az Együtt alelnöke, hogy a párt a legfőbb ügyészhez fordult, és törvényességi felügyeleti eljárást kezdeményez a Magyar Nemzeti Bank négy alapítványa ellen. Ezután tette közzé a politikus fotóval alátámasztva, amint Polt Péter és Matolcsy György éppen együtt ebédel. ÍGY MŰKÖDIK A FIDESZ. MUTYIÁLLAM - kommentálta Pápa a történteket.
Az Átlátszó által szerdán nyilvánosságra hozott, 2013–2014-es igazgatósági jegyzőkönyvekből kiderül, hogy a négy MNB-alapítványhoz úgy került negyven milliárd forintnyi tőkejuttatás, hogy a jegybank kikötötte, ezeket a tőkeelemeket csak az ő hozzájárulásával lehet felhasználni, és nem lehet alapítványi célokra fordítani. Pápa Levente szerint - ahogy tegnapi sajtótájékoztatóján elmondta - ez nemcsak a Fidesz kommunikációjának mond ellent, amely szerint az alapítványhoz kerülő pénz az alapítványé, de a polgári törvénykönyv alapvetéseinek is. Matolcsy György jegybankelnök egy államot épít az államban, saját „testőrségével”, saját költségvetéssel, úgy, hogy erre senki nem hatalmazta fel. Ezért kezdeményezte az Együtt a törvényességi felügyeleti eljárást a legfőbb ügyésznél, Polt Péternél.