A rendkívüli ülésen Tasnádi László, a Belügyminisztérium rendészeti államtitkára, Hajdu János, a Terrorelhárítási Központ főigazgatója, Papp Károly országos rendőr-főkapitány, valamint a polgári és katonai titkosszolgálatok képviselői tájékoztatták a bizottság tagjait a Brüsszelben történtekről és azok magyarországi vonatkozásairól. A kétórás zárt ülés után a testület tagjai ismételten részvétüket fejezték ki a brüsszeli merényletek áldozatainak családjai felé, a sérülteknek gyógyulást kívántak. Ezzel együtt valamennyien felhívták a figyelmet arra, hogy nemcsak egy európai országot érintő, hanem nemzetközi szintű támadás történt, mivel az Európai Unió és a NATO központja is Brüsszelben van.
Molnár Zsolt, a testület szocialista elnöke úgy fogalmazott: "barbár" támadást hajtottak végre az európai civilizációval szemben. Ráadásul - mint kiemelte - olyan helyen, ahol fel voltak készülve a támadásra. Példaként jegyezte meg, hogy a brüsszeli repülőteret már eddig is fokozottabban őrizték. A támadók profik voltak és jól felkészültek - mondta az elnök. Molnár Zsolt hangsúlyozta: nincs arra utaló információ, hogy a brüsszelihez hasonló merényletre készülnének Magyarországon. Ugyanakkor kiemelte: minden európai országban fokozott biztonsági intézkedésekre van szükség. Amíg kiderülnek a brüsszeli robbantások körülményei, addig Magyarországon is indokolt a kettes terrorkészültségi fokozat fenntartása - mondta a bizottság elnöke, megjegyezve: ez semmilyen alapjog korlátozásával nem jár.
A testület ellenzéki tagjai - köztük a bizottsági elnök is - azt hangsúlyozták, hogy a terrorizmus elleni fellépés érdekében, valamint Magyarország biztonságának erősítése érdekében jogszabályi módosításokra van szükség. Szél Bernadett, a testület LMP-s tagja ugyanakkor felidézte, hogy az ellenzéki javaslatokat a kormánytöbbség jellemzően leszavazza, ezért a párt biztonságerősítő és terrorellenes módosítási javaslatait bizottsági javaslatba szeretnék beépíteni. Az LMP-s képviselő az ülésen elhangzottak alapján hangsúlyozta: nincs ok pánikra, a magyar szolgálatok maximálisan végzik a munkájukat. Bízik abban is, hogy az illetékes szervek Európa-szerte hasonlóan tudják feladataikat ellátni. Az LMP-s politikus ezzel együtt a biztonsági szervek közötti fokozott együttműködést kulcsfontosságúnak nevezte.
A bizottság szocialista elnöke, Molnár Zsolt beszélt arról is, hogy a brüsszeli események is azt igazolják, hogy a nemzetállami megoldások nem elegendőek. Ezért a nemzeti titkosszolgálatok mellett szükség lenne egy közös európai terrorelhárító és hírszerző ügynökségre is. Elmondta, hogy az MSZP újra benyújtja két korábbi indítványát, amelyik a rendvédelmi és biztonsági szervek terrorellenes feladataikhoz szükséges források növelését célozza, és azt a büntetőtörvénykönyv módosítást, amely a terrorizmus finanszírozását, valamint a terrorpropaganda büntetését tenné lehetővé. Ezek mellett arra is javaslatot tesznek, hogy több helyen alkalmazzanak fémdetektorokat a biztonságerősítése érdekében, továbbá szakmai vitát szeretnének indítani arról, hogy miként lehetne szabályozni a bűnözők által gyakran használt "eldobható" telefonok, illetve telefonkártyák használatát.
A kormánypárti Németh Szilárd egyetértett azzal, hogy a rendvédelmi és biztonsági szervek megerősítése mellett bizonyos jogszabály-módosításokra is szükség lehet, de egyúttal "óva intett" az ellenzéki, pártpolitikai javaslatoktól. Németh Szilárd a közös európai titkosszolgálat gondolatával sem értett egyet. Úgy vélte, a biztonsági szervek együttműködését kell fokozni, de mint kiemelte: a titkosszolgálati munka nemzetállami feladat.
A bizottság fideszes alelnöke - ahogy az kormánypárti politikusoktól egyfajta kötelező penzumként megszokott - azt mondta: a keddi brüsszeli terrorcselekmények is összefüggenek azzal a továbbra is nagyon komoly nemzetbiztonsági és belbiztonsági problémával, amelyet az illegális bevándorlás okoz, szerinte nem a nyugat-európai titkosszolgálatok követtek el hibát, hanem azok a migránspárti, elsősorban baloldali, brüsszeli politikusok, akik támogatták a bevándorlást, és azt rákényszerítették Európára.