Tegnap a Tanítanék mozgalom nevében Pukli István igazgató ráerősített korábbi bejelentésére, jelezve, hogy nem sikerült őket dehonesztálni, karaktergyilkolni, és eltántorítani attól, hogy véget vessenek a kormányzati ámokfutásnak a jövőnk szempontjából egyik legérzékenyebb területen, az oktatásban.
Az nyilvánvaló volt, hogy Orbán Viktor miniszterelnök és Áder János államfő nem kér bocsánatot szerda éjfélig, (az utóbbi hat évben megfélemlített és megalázott emberektől) és nem teljesültek a több szakmai-, illetve civil szervezet által pontokba foglalt követelések sem. Az orbáni oktatáspolitika elleni országos tiltakozást összefogó, több mint 950 tantestület, 70 szervezet és 35 ezer magánszemély támogatását maga mögött tudó Tanítanék mozgalom képviseletében Pukli István, a budapesti Teleki Blanka Gimnázium igazgatója tegnap a Kossuth téren megerősítette a március 15-én ugyanazon a helyszínen bejelentett akciót, a nem hivatalos sztrájkra polgári engedetlenségi akció keretében kerül sor jövő szerdán, március 30-án.
Az már korábban is láthatóvá vált, hogy a rebellis tanerők elszántságát a kormányközeli ( és legújabban kormányközelivé vált) médiumok riportnak álcázott szakmaiatlan és - úri megfogalmazással élve - etikátlan támadásai nem rendítették meg, így a hét elején az Emmi egy államtitkár bejelentésével próbálkozott, miszerint, jó, rendben, megszüntetjük a Klik-et.
Pestiesen szólva: nem jött be.
Most egy fokozattal feljebb ért a történet, ezúttal már maga az Emmi vezetője, Balog Zoltán miniszter jelentette be, hogy "komolyan veszik" a helyzetet, közölte, hogy az országos igazgatói a fórumra több mint háromszáz intézményvezetőt szeretnének meghívni Budapestre, a Magyar Tudományos Akadémiára. Ennek kapcsán megemlítette, hogy az MTA nagy segítségére van a tárcának a 21. századi oktatási formákkal kapcsolatban. Példaként említette, hogy az akadémia ösztöndíjakkal támogat olyan programokat, amelyekben kreatív, jó pedagógusok kísérleteznek azzal, miként lehet megtanítani a gyermekeknek mindazt, ami a 21. században szükséges.
Balog miniszter fontosnak nevezte a fenntartó kérdésének megvitatását és az oktatás finanszírozását is. Kitért arra, hogy a pedagógus minősítési rendszert korábban amiatt bírálta, mert az túlzott bürokratikus terheket rótt a pedagógusokra és az intézményvezetőkre is. Ezeket a terheket viszont csökkentették - állította a miniszter, hozzátéve. hogy meggyőződése szerint a minősítésre, a külső kontrollra, szakfelügyeletre, tanfelügyeletre szükség van.
A Nemzeti Alaptanterv kapcsán a miniszter - szokásos bölcsességével - úgy fogalmazott: világossá kell tenni, hogy manapság a világ változása, elvárásai nyomán az embereknek többet kell dolgozniuk, ez egyúttal azt is jelenti, hogy a gyerekeknek többet kell tanulniuk. Ezzel együtt olyan rendszernek kell lennie, amely ésszerű és hatékony is egyben, és nem rabolja el a gyermekkort.
Balog Zoltán és Fazekas Sándor pozíciója nem biztos a kormányban, a többiek jó eséllyel végigdolgozhatják a mostani kormányzati ciklust - írta a Figyelő a hónap elején. A lap a kabinet, választásokig húzódó belső mozgásairól próbált tájékozódni a folyamatokra rálátó forrásainál, ez alapján rajzolódott ki a kép, hogy két tárcavezetőjét cserélheti le a ciklusból hátralévő időben Orbán Viktor. Újságírói kérdésre válaszolva a hírt Lázár János Miniszterelnökséget vezető miniszter a 41. Kormányinfón cáfolta, azt állítva: fel sem merült Balog és Fazekas távozása, Orbán Viktor 2018-ban értékeli majd miniszterei munkáját.