Az LMP antikorrupciós szakszóvivője, csütörtöki, budapesti sajtótájékoztatóján elmondta: 2014-ben tett feljelentésük alapján a napokban arról tájékoztatta a Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozó Irodájának korrupcióellenes főosztálya, hogy másfél évnyi nyomozás után az ügyben megvan a gyanúja a folytatólagosan, bűnszövetkezetben elkövetett, különösen nagy értékű költségvetési csalásnak.
Emiatt átteszik az ügyet a Nemzeti Adó-és Vámhivatal nyomozó irodájához, mert a rendőrség szerint ennél a tényállásnál ők az illetékesek - tette hozzá Hadházy Ákos.
Ugyanakkor jelezte: csodálkoznak azon, hogy a rendőrség nem találta megalapozottnak a hűtlen kezelés és a hivatali visszaélés gyanúját, holott az LMP szerint már önmagában az szervezett csalásra utal, hogy 43 gimnáziumban íratták meg 43-szor az Öveges-program munkafüzeteit egyenként 25 millió forintért, majd erről 43 tanulmány írattak.
Hadházy Ákos úgy vélte: a bűnszövetkezet feje nem lehet máshol, mint "nagyon magasan", a minisztériumban. Kérdésre válaszolva hozzátette: a rendőrség téved, amikor azt állítja, hogy politikus, hivatalos személy nem érintett az ügyben, hiszen egy ilyen projekt kiírása nem történhetett meg anélkül, hogy az Emberi Erőforrások Minisztériumának európai pénzekért felelős helyettes államtitkársága ne tudjon róla.
Arra is felhívta a figyelmet, hogy a nyomozás ellenére, "egészen cinikus módon", 2015-ben is folytatták a program kifizetéseit. Az LMP-s politikus szerint ugyanakkor a minisztérium elkezdte visszakérni a "csalással kiosztott" pénzeket az önkormányzatoktól, és valószínűleg a Klebelsberg Intézményfenntartó Központtól is. Sajtóhírek szerint Kiskunfélegyházán 60 milliót kell visszafizetnie az önkormányzatnak - fűzte hozzá. Az Öveges-program ezer sebből vérzik, de ez csak a jéghegy csúcsa, az ilyen projektek legnagyobb része "kamubeszerzés" - összegzett.