A székházon az utóbbi két évtizedben nem végeztek nagyobb felújítást, ám most a közösségépítés és a kapcsolattartás színterévé kell válnia, ezért ötvenfős konferenciatermet, s kisebb pártrendezvények megtartására alkalmas tereket alakítanak ki. Kubatov szerint őszig a belső terek átalakításán túl végezni kell a tetőcserével, a külső homlokzat felújításával, és egy "meglepetésnek" is el kell készülnie. Az alelnök az MSZP-nek is odaszúrt, mint mondta: "mi nem eladjuk a székházunkat, hanem felújítjuk azt. Ez is azt bizonyítja tehát, hogy a Fidesz felelősen és takarékosan működik, illetve gazdálkodik".
Kubatov arról számolt be, hogy a kivitelezésre négy cégre kiterjedő, meghívásos pályázatot írtak ki. A fő szempont az átláthatóság volt, illetve az, hogy magyar legyen a vállalkozó. Három érvényes pályázat érkezett, ebből választották ki közjegyző előtt az eddig meg nem nevezett nyertest. Ugyanakkor az Esti Újság már korábban, az internetadó elleni tüntetések után megírta, hogy állítólag a demonstrálók által okozott - Kocsis Máté szerint - "súlyos tízmilliós" károk helyreállítása mellett a Lendvay utca 28. későbbre tervezett felújítási munkálatait is a Garancsi István érdekeltségébe tartozó Market Zrt. végezheti majd el. Erről megkérdeztük a céget is, ám e-mailünkre lapzártánkig nem válaszoltak. Az épületre egyelőre nem tettek ki olyan táblát, amely szerint a Market dolgozna rajta, ám a cég egyik autója a közelben parkolt.
Orbán Viktor "kötélbarátjának" cége eddig sem kevés pénzt kapott az államtól: tavaly például a Videoton-tulajdonos vállalata nyerte meg a Dagály-uszoda újjáépítésére kiírt, 38 milliárdos állami tendert. Emellett például 1,2 milliárd forintot kaptak a Magyar Nemzeti Digitális Archívumtól a hajdani ózdi kohászati üzemek területén létesülő Nemzeti Filmtörténeti Élménypark megépítésére is.