Napi Extra;Orbán Viktor;konfliktus;

Az oktatás és az egészségügy kiábrándító helyzete - ha úgy tetszik - csak a jéghegy csúcsa.

- Kezelés

A konfliktusok persze arra valók, hogy megoldják őket. Ezért kell nagyra értékelni a kedves vezető igyekezetét, hogy véget vessen azoknak a személyes és szakmai konfliktusoknak, amelyek hátráltatják kormánya munkáját. Ugyanakkor tény, hogy embert próbáló feladatra vállalkozott. S hiába töltött el egy teljes éjszakát a kancelláriaminiszternél - bár azt senki sem tudja, miről magánbeszélgettek a késői órán -, azért nem múlt el nyomtalanul, hogy két minisztere kiállt a sorból egy fontos szavazásnál. Lázár János egyébként sem kerüli a vitákat, vagy legalább a beszólásokat, még akkor sem, ha minisztertársairól van szó. S nyilván akadnak még olyan konfliktusok is, amelyekről a széles közvélemény nem is értesül.

Az meg aztán különösen kedvére lenne nak, ha csak a hatalom berkein belül fennálló problémákat kellene kezelnie. Csakhogy a nemzeti együttműködés rendszere hat év alatt eljutott odáig, hogy bár szilárd rendszer és nagyon nemzeti, viszont az együttműködés mint olyan egyáltalán nem jellemző rá. A nagyobb konfliktusai a társadalommal, ha úgy tetszik a zemberekkel vannak a - nevezzük így - uralkodó keveseknek. És a gondok a dicső kormányzás hat éve alatt csak számosabbak lettek és jobban elmélyültek. A jelzések folyamatosan érkeznek a kedves vezetőhöz és köréhez, de mintha egyáltalán nem akarnák észrevenni őket. Az oktatás és az egészségügy kiábrándító helyzete - ha úgy tetszik - csak a jéghegy csúcsa. De benne van minden, amit sikerült elrontaniuk. A növekvő szegénység, a rohamosan terjedő korrupció, a haverok helyzetbe hozása, a média elfoglalása és a velük nem szimpatizálók ellehetetlenítése nem maradhatott nyom nélkül a polgárokban. Akiket eközben a mindent elsöprő propagandával igyekeznek maguk mellé állítani. Ám egyre többen veszik észre, hogy a magyar reformok legfeljebb csak a kiválasztottak számára működnek, a nagy többséget viszont alig érintik.

A belső konfliktusokat őszig akarják rendezni. Arccal a 2018-as választás felé. Ami nagy csalódás lehet majd a jelenlegi hatalomnak, ha a társadalom jelentős részével nem próbálnak megbékélni. Márpedig ennek jelenleg nincs jele.