Az igazságügyi bizottság elnöke az ülés előtt arról is beszélt, hogy akár házszabálysértéssel is megakadályozza egy jobbikos javaslat napirendre vételét. Mindez úgy derült ki, hogy a Hír Tv stábja forgatni kezdett a teremben. Vas figyelmeztette is Rubovszkyt, hogy a kamerák már vesznek, ám az elnök legyintve csak annyit mondott: "ezt a mennyiségű hangot ez csak nem tudja rögzíteni". Tévedett. Rubovszky utólag azt mondta a Hír TV-nek, hogy egy magánbeszélgetést hallgattak ki, ezért "aljasok, mint mindig", de nem tagadta állításait. Harrach Péter védelmébe vette párttársát, mint mondta, szerinte az országgyűlési képviselőknek is van magánéletük. A KDNP frakcióvezetője ellenben nem volt olyan jól informált Áder jövőjével kapcsolatban, nincs tudomása róla, hogy Orbán Viktor ne akarná az újraválasztását.
A kereszténydemokraták érvelése nem teljesen helytálló, legalábbis Péterfalvi Attila szerint. Az adatvédelmi hatóság vezetője az ATV-nek azt mondta, általában a munkahelyen is megilleti a képviselőket a magánélethez való jog, ám itt közügyekről van szó. Ugyanakkor "az hogy a kamera forog, önmagában nem tesz egy beszélgetést közüggyé" - vélekedett Péterfalvi hozzátéve, hogy a beszélgetés tartalmából és az összes jellemzőből lehet majd levonni a következtetést.
Rubovszky szavaiból ugyanakkor arra lehet következtetni, hogy bár ezt nem hangoztatják, a kormánypárti politikusokat foglalkoztatja az államfőválasztás. A sajtóban már többször felmerült Kövér László neve, pár hete Balog Zoltán miniszter esetleges jelölése is előkerült, hivatalosan azonban még senki nem nyilvánított véleményt. Rubovszkyn kívül más kormánypárti képviselők is elégedettek Áder munkájával.
Az ő szavaira azért is lehet adni, mert az elsők között fogja megtudni, miként vezényli le a Fidesz-KDNP a jövő évi államfőválasztást, hiszen a képviselő, bár nincs is döntési helyzetben, az igazságügyi bizottság elnökeként és az Alkotmánybíróság tagjait jelölő eseti bizottság vezetőjeként tudnia kell, melyik javaslattal, mi a politikai vezetés, vagyis Orbán Viktor terve. A mostani jobbikos kvótával kapcsolatos alaptörvény-módosítási javaslat sorsából is kiderült, ha a vezetés akaratával ellentétes valami, akkor akár a házszabály megsértésének árán is meg kell akadályozni a tárgysorozatba vételét.
Az Index ezen felvetését megerősítve Gulyás Gergely Fidesz-alelnök az üggyel kapcsolatban azt mondta, a Fidesz alapszabályában egyértelműen az szerepel, hogy közjogi tisztségekre a miniszterelnök tesz javaslatot, ám egyelőre semmilyen döntés nem született az államfő-jelöltről. Az alapszabály ezen passzusa egyébként teljesen ellent mond Orbán múlt heti, parlamenti szavainak: "azt írja az alkotmány, hogy a Magyar Nemzeti Bank elnökét a köztársasági elnök nevezi ki, a legfőbb ügyészt pedig a köztársasági elnök javaslatára az Országgyűlés választja kilenc évre" - mondta, amikor Matolcsy Györgyöt és Polt Pétert az ő kinevezettjeinek titulálták a szocialisták.
Gulyás szerint Áder jó munkát végez, és emlékeztetett, hogy az utóbbi hetekben a köztársasági elnök visszaküldte a jegybanki alapítványokkal kapcsolatos törvénymódosítást a parlamentnek: "ezek szerintem nagy jelentőségű döntések voltak, szerintem a köztársasági elnök úr kiválóan tölti be az a hivatalát, és kiválóan látja el a feladatát". Rubovszky szavait nem akarta kommentálni, mert azok magánbeszélgetésen hangzottak el.
Az Index megkérdezte Havasi Bertalant, hogy a kormányfő elképzelhetőnek tartja-e, hogy Áder legyen a Fidesz jelöltje a jövő májusi köztársasági elnökválasztáson, illetve Orbán szeretné-e, hogy a következő ciklusban is Áder legyen az államfő. A miniszterelnök sajtófőnöke szűkszavúan annyit közölt, a köztársasági elnök megválasztásának rendjét részletesen szabályozza az Alaptörvény, a folyamatban kizárólag az Országgyűlésnek van szerepe. Képviselők véleményének vagy kihallgatott beszélgetéseinek értelmezéséhez pedig nem tud segítséget adni - írta.