Az egyiptomi légierő és a haditengerészet, görög, francia, amerikai hajók és harci gépek pásztázták a tengert a görög Karpathosz szigettől délre, ahol az Airbus 320-as váratlanul eltűnt a radarképernyőről. Az egyiptomi fegyveres erők szóvivője Facebook-on jelentett be, hogy a vízen lebegő repülőgépüléseket, emberi maradványokat, csomagokat találtak. Az EgyptAir szóvivője a Twitteren erősítette meg, hogy biztosan az előző nap lezuhant gép roncsaira bukkantak, az egyiptomi Alexandriától 290 kilométerre északra.
A görög védelmi miniszter, Panosz Kammenosz közölte, egy holttestet, két ülést és legalább egy bőröndöt találtak, valamivel délre attól a helytől, ahol a radarjelzések alapján a gép lezuhanását feltételezték. Az Európai Űrügynökség bejelentette, hogy műholdjai olajfoltot fedeztek fel az említett térségben. A roncs helyének lokalizálása után megkezdődött a kutatás a gép fekete dobozai után. Ezek vizsgálata nyomán kiderülhet, hogy mi okozta az utasszállító katasztrófáját.
Jean-Marc Ayrault francia külügyminiszter közölte, egyelőre nincs jele annak, miért zuhant le a gép. Franciaországból három fős nyomozócsapatot küldtek Egyiptomba, hogy csatlakozzanak a vizsgálathoz, az Airbus egy szakértője is részt vesz a tragédia hátterének kiderítésében. Sherif Fathi, az egyiptomi légügyi miniszter úgy nyilatkozott, a katasztrófáról eddig tudott tények elemzése alapján valószínűbb, hogy nem technikai hiba okozta a balesetet, hanem terrortámadás történt. Utólag cáfolták, hogy a gép segélyhívást adott le. Az időjárás nem volt rendkívüli, a gép műszaki állapota megfelelő volt, előző nap alaposan átvizsgálták.
Párizsban nagy erőkkel vizsgálják, megszegték-e a biztonsági szabályokat a Charles de Gaulle nemzetközi repülőtéren. A légikikötőben tavaly a párizsi terrortámadások után 86 ezer alkalmazott esett át ellenőrzésen, több mint 50 dolgozó biztonsági jogosítványait vonták meg, iszlamista kapcsolatok gyanúja miatt többeket el is bocsátottak. Tegnap egy elhagyott csomag miatt kiürítették a repteret.
A repülő lezuhanása előtti váratlan, éles kanyarokból egyes szakértők arra következtetnek, hogy küzdelem zajlott a pilótafülkében. Mások nem tartják kizártnak, hogy időzített bombát sikerült feljuttatni a gépre, s nem feltétlenül Párizsban, ahol rendkívül szigorú az ellenőrzés. A Reuters hírügynökség ugyanakkor úgy értesült, az amerikai hírszerzés műholdas adatai nem támasztják alá az állítást, hogy robbanás történt volna az utasszállítón.
Eddig egyetlen terrorszervezet sem jelentkezett, hogy emberei vették volna célba az EgyptAir gépét. A gép utasai közül senki nem szerepelt a terroristagyanús személyek listáján, a pilótáról és a személyzet tagjairól sem tudni, hogy szélsőséges nézetek hívei lettek volna.