ellenzék;Parlament;azonnali;

2016-05-23 16:32:00

Kormánykritika a Parlamentben - Ismét nekimentek Matolcsynak

Az MNB elnökének értékeléséről és a magyar gazdaságról szóltak a napirend előtti felszólalások az Országgyűlés hétfői ülésén. 

 MSZP: megszűnt a közbizalom a jegybank elnökével szemben 

Tóbiás József (MSZP) szerint a jogállamra mondott "blöfföt" a kormányoldal, amikor lehetőséget adott a Magyar Nemzeti Bank alapítványain keresztül 260 milliárd forintnyi közpénz eltüntetésére, amivel szerinte a Fidesz 2018-as választási győzelmét is segítette volna.   Megszűnt a közbizalom a jegybank elnökének személyével szemben - jelentette ki - és a jegybankelnök lemondását követelte. Szerinte az ügy az ország megítélését és pénzügyi rendszerének stabilitását is gyengíti. 

Dömötör Csaba, a Miniszterelnöki Kabinetiroda államtitkára válaszában megismételte: az MNB vagyona az elmúlt időszakban nőtt és nem csökkent. A gazdaság már stabil lábakon áll, nő a munkahelyek száma, csökken az infláció. 
    
LMP: a kormány szakadékba löki a magyar gazdaságot 

Schmuck Erzsébet (LMP) kijelentette: Magyarország sereghajtóvá vált a GDP-növekedési adatával az unióban, emiatt zsákutcának nevezte a kormány gazdaságpolitikáját. Szerinte a kabinet a multik összeszerelő üzemévé teszi az országot, ezért verte szét a munkavállalói jogokat és tartja tudatosan alacsonyan a béreket.   Mindezek miatt az ország nem tud saját lábára állni - értékelte, bírálva az autóipar túlsúlyát. A Fidesz teljesen függővé tette az ország gazdaságát. Ha ez nem változik, a kormány szakadékba löki az országot - jelentette ki. 

Tállai András, a nemzetgazdasági tárca államtitkár mindezekre azt találta válaszként a legmegfelelőbbnek, hogy nem a magyar gazdaság van zsákutcában, hanem az az LMP, amely nem a valós gazdasági adatokról számol be, hanem politikai indulatból állít valótlanságokat. Majd releváns adatok nélkül megismételte a Fidesz által hangoztatottakat, miszerint: növekszik a foglalkoztatottság, a reáljövedelmek, és szerinte mindezek alapján egy negyedéves adatból nem lehet hosszú távú következtetést levonni.