Hozzátette, nem bánta meg a döntését, hogy a franciaországi La Roche-sur-Yon-ban rendezett áprilisi Európa-bajnokság második körében, 1-0-s vezetésnél segített ellenfelének, a német Karin Schnaasének, akinek elszakadt a cipője. A szabályok szerint a játékos nem hagyhatja el a pályát, a németnek pedig nem volt tartalék lábbelije, így Sárosi könnyedén megnyerhette volna a mérkőzést, egyúttal nagy lépést téve az olimpiai kvótaszerzés felé.
Sárosi azonban odaadta tartalék cipőjét ellenfelének, aki végül legyőzte őt. Ekkor úgy tűnt, gesztusával a sportszerű magyar kikerül a kvalifikációra jogosító helyekről, ám végül ez nem következett be, miután az előzetesen kalkuláltnál több női versenyző indulhat női egyéniben Rióban.
"Nem érzem, hogy ez akkora dolog lett volna. Nem szokott hasonló történni, elég ritka az ilyen eset. Sokaktól hallottam, hogy ők nem adták volna oda a cipőjüket, de nekem ez természetes volt – mesélte Sárosi, aki egy hónapig Portugáliában készül, majd június végén egy kanadai versenyen vesz részt a júliusi olimpiai eskütétel előtt, végül egy ausztriai edzőtábor vár rá. – Teljesen sorsolásfüggő, hogy mire leszek képes az ötkarikás játékokon, de egy meccset mindenképp szeretnék nyerni a csoportban. Ha több európai lesz, vagy több velem egyszintű játékos, akkor akár kettőt is."
Kamuti Jenő, a Nemzetközi Fair Play Bizottság elnöke korábban jelezte, a magyar tollaslabdázó felkerült arra a listára, akik közül kikerülnek a sportszerűségükért Rióban díjat kapó sportolók.