Míg a mostanit megelőző májusi elemzésben 2016-ra 2,5 százalékos növekedés szerepelt, a legújabb Economic Outlook-ban mindössze 1,6 százalékos GDP-bővülés áll, 2017-re vonatkozóan pedig a 3 százalékos prognózishoz képest kissé gyorsabb, 3,1 százalékos növekedés szerepel. A nemzetközi szervezet leginkább az állami beruházások átmeneti visszaesése miatt látja borúsabban a magyar gazdaságot.
Az inflációt illetően is csökkentette várakozását az OECD, erre az évre a májusinál alacsonyabb, 0,7 százalék helyett mindössze 0,1 százalékos pénzromlást vár, a jövő évi 1,7 százalékos adaton nem változtatott.
A jövőt illetően különösen a külső kockázatok erősödésére figyelmeztet az OECD. A vártnál gyengébb világkereskedelmi fellendülés negatív hatással lehet az exportra. Egy európai pénzügyi válság az MNB-t a vártnál hamarabb szigorításra kényszerítheti. Ha az átmeneti határellenőrzések fennmaradnak Európában, az korlátozhatja az áruk- és szolgáltatások, valamint a munkaerő szabad áramlását, ami a magyar munkaerőt és az exportőröket érintheti kellemetlenül.
Keretes1: Magyarország fő makrogazdasági mutatói (előrejelzés)