Deutsch Tamás;Digitális Jólét Program;

2016-06-16 15:17:00

Deutsch a Digitális Jólét Programról tájékoztat - Fotó

Jövőre 18 százalékra csökken az internetszolgáltatás áfája, amely soha nem volt 20 százalék alatt. Ha a magyar gazdaság teljesítőképessége lehetővé teszi, akkor egy évvel később öt százalékra csökkenhet - az MTI híradása szerint egyebek mellett ezt mondta a Digitális Jólét Programért felelős miniszterelnöki biztos  az Információs Társadalom Parlamentje nevű konferencián.

A kialakítás és a végrehajtás során a Digitális Jólét Program sikeréhez széleskörű párbeszédre, a kormányzat, a piaci szereplők, a szellemi, társadalmi és tudományos műhelyek, valamint a nyilvánosság együttműködésére és a kormányzat aktív szerepvállalására van szükség - hangsúlyozta a beszámoló szerint a miniszterelnöki biztos. Deutsch szerint csak ott volt sikeres a digitális átállás, fejlesztés, ahol a kormányzat is elvégezte a rá váró feladatokat, hozzátéve, mára e területen a kormányzat felzárkózott másokhoz. Azt is mondta: alapvető célkitűzés, hogy a digitalizációnak mindenki a nyertese legyen, ez megvalósulhat úgy, hogy valaki nagyon komolyan tud előrelépni az életében, de úgy is, hogy valakit sikerül megóvni a folyamat természetes negatív következményeitől.

( a szerk.-nek viszket a klaviatúrája, de megállja, hogy ne minősítsen, inkább bízza azt rá a kedves olvasóra) 

Deutsch Tamás célnak nevezte azt is, hogy Magyarország 2018-ra elérje, 2020-ra pedig meghaladja az uniós átlagot a digitális írástudás, az internethasználat és -elterjedtség, a tanárok digitális kompetenciái és az oktatás digitalizáltsága terén. Napjainkra a digitális gazdaság részaránya Magyarország termelésében elérte a 20 százalékot, ezek a területek alkalmazzák a dolgozók 15 százalékát, és az ágazatnak fontos szerepe lesz a gazdasági növekedésben és a foglalkoztatás bővülésében - mondta. Arra pedig lehetőségként és nem problémaként tekintenek, hogy Magyarországon több mint húszezer betöltetlen informatikus álláshely van. Deutsch Tamás kérdésre válaszolva arról is beszélt: a köznevelési rendszer feladata lesz felkészíteni a diákokat arra, hogy Magyarországon ma lényegében nincs olyan állás, amelynek a betöltéséhez "jelentős mértékű digitális ismeret, készség, tudás ne kellene".

Aranyosné Börcs Janka, a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) főigazgatója felszólalásában megemlítette: kontinensünkön az informatikai esélyegyenlőségnek ma az a feltétele, hogy minden európai polgárhoz eljusson az internet.
Kiemelte, hogy Magyarország két évvel korábban, már 2018-ban eleget tesz annak az uniós célnak, hogy minden polgár számára hozzáférhető legyen a szupergyors szélessávú internetes hálózat.