Ahogy lapunk is megírta, a Spéder Zoltán érdekeltségeinél tartott házkutatások során vezető fideszes politikusokkal folytatott beszélgetésekről készült hangfelvételeket foglalt le a rendőrség.
A lap információi szerint a hangfelvételeket tartalmazó adathordozókat az üzletember villájában foglalták le. A rendőrség nem cáfolta, de nem is erősítette meg az információkat, de a kommunikációs szolgálat a hozzá eljuttatott kérdésekre rövid válaszban tudatta, hogy „az ügyben a nyomozás folyamatban van, annak részleteiről – a korábban adott tájékoztatáson túlmenően – a nyomozóhatóság nem kíván bővebb felvilágosítást adni”.
A Népszava úgy értesült, hogy Lázár János Miniszterelnökséget vezető miniszter folytatott beszélgetések is szerepelnek a lefoglalt hangfelvételeken. Lapunk ezzel kapcsolatban megkereste a Miniszterelnökséget.
Arra a kérdésre vártunk választ, hogy a miniszter úr tudta-e, hogy Spéder Zoltán állítólag maga rögzítette azokat a beszélgetéseket, amelyeket most lefoglaltak, és ezek között Lázár Jánossal folytatott beszélgetés felvétel is megtalálható? Arra is kíváncsiak voltunk, hogy továbbra is barátjának tekinti-e miniszter úr Spéder Zoltánt?
A válasz megérkezett: "A Miniszterelnökség sajtóértesüléseket nem szeretne kommentálni."
Korábban írtuk: Az Országos Rendőr-főkapitányság (ORFK) megerősítette a Magyar Nemzet értesülését, miszerint a Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozó Iroda január 11-én csalás és más bűncselekmény gyanúja miatt rendelt el nyomozást, az FHB-bankcsoport mellett „több más helyszínen is házkutatásokra és lefoglalásokra került sor”.
A Spéder elleni lejárató hadjárattal és a mostani rendőrségi akciókkal vélhetően megkezdődött a 2018-as választások előtti médiaháború. A magyar politika legfontosabb szereplőivel, Orbán Viktorral és Habony Árpáddal tárgyal a Mediaworks jövőjéről Heinrich Pecina tulajdonos - írta a Figyelő. A feltételezések szerint bár a médiavállalat egyik fő hitelezője jelenleg a Pecinához és Spéder Zoltánhoz köthető FHB Bank, de az állami tulajdonú MKB Bank hajlandó lenne refinanszírozni a hitelt. Emögött az állhat, hogy a 2018-as választások előtt Habony Modern Media Group Zrt.-je örömmel fogadná portfóliójában például a Mediaworks megyei lapjait. Egyébként a céghez tartozik a Népszabadság és a Nemzeti Sport is. Pecina és a kormányzati médiakörök kapcsolatára utalhat az is, hogy a hetekben a Habonyhoz tartozó 888.hu által közölt "Osztrák bűnözővel üzletel az Index tulajdonosa" című, Pecinát és Spédert támadó cikk csak rövid ideig volt elérhető. A Figyelő szerint "fentről" szólhattak a szerkesztőnek, hogy az osztrák üzletembert most nem kellene bántani.
Kormányzati források szerint Spéderre azért is zúdul össztűz a kormányzati médiából,mert a tulajdonában álló Index korábban megírta, hogy Orbán Viktor fiát a terrorelhárítás hozta haza Afrikából. Ezt állítólag Lévai Anikó igen rossz néven vette, bár a cikk megjelenése, majd eltávolítása után Spéder hosszasan beszélgetett a kormányfő feleségével. Az ominózus cikk még Spéder legfőbb politikai támogatójának, Lázár Jánosnak is sok volt, a kancelláriaminiszter egy Kormányinfón ment neki a kormánykritikus hírportálnak.
Magyarország 27. leggazdagabb emberét a napokban Andy Vajna TV2-je egy hatperces riportban próbálta besározni, a hvg.hu most azt is kiderítette, hogy a Spéder-anyagot az a Kunfalvi Nóra készítette, aki korábban Juhász Péterről és Pukli Istvánról is lejárató riportokat csinált. Habony Lokál című napilapja is Spédert lejárató cikkeket közölt, s a Magyar Idők is felidézte, Spéder neve felmerült az offshore botrány kapcsán, illetve Demján Sándor egy Orbán Viktornak írt levélben támadta meg a takarékszövetkezeti átalakítások miatt.