A megmozdulással célja egyúttal felhívni a nyilvánosság figyelmét arra, hogy a családon belüli erőszak áldozatai ma Magyarországon nem kapnak megfelelő védelmet. A séta június 26-án vasárnap 15 órakor a Clark Ádám tértől indul, és a Bazilikánál ér véget, ahol a csatlakozó civil szervezetek képviselői mondanak beszédet. Az áldozatok emlékére a Lánchídról száz fehér léggömböt engedünk el, a Szt. István téren pedig a rendezvény ideje alatt megtekinthető lesz a Magyarországon partnerük által megölt nőket megörökítő Néma Tanúk kiállítás. Az esemény moderátorai Jaksity Kata és Bombera Krisztina.
Ádámnak azért kellett meghalnia, mert a magyar jogi és ellátórendszer nem tudta őt megvédeni a bántalmazó apával szemben. Hiába kért Barbara többször is segítséget, nemhogy nem kapott, de még őt hibáztatták helyzetéért, megalázták az eljárások során. A családsegítő, amelyhez először fordult, több száz kilométerre a családjától, egy Somogy megyei átmeneti otthonban ajánlott férőhelyet számára. A rendőrség, „addig, amíg vér nem folyik” alapon megtagadta a kért távoltartást.
Zaklatás miatt a nagymama feljelentette a férfit, mikor először próbálta meg a kisbabát az ablakon kidobni. A bíróság felfüggesztett szabadságvesztésre ítélte a bántalmazót és felhívta Barbara figyelmét, hogy köteles az apa számára a kapcsolattartást biztosítani. Ez 6 nappal előzte meg Ádám meggyilkolását. A segítséget kérő anyát és
nagymamát a bíró lesöpörte: „Ez itt nem a Mónika show!”
Az eset állatorvosi ló. Rávilágít mindazokra a rendszerhibákra, melyek miatt nők ezrei maradnak segítség nélkül a párkapcsolati erőszakkal szemben, veszítik el gyerekeiket, kapnak több százezer forintos bírságot. Megmutatja, hogy – ellentétben a magyar bírók által is táplált tévhitekkel – egy bántalmazóval nem lehet „megegyezni”, az áldozat nem tudja együttműködő, nem „provokáló” viselkedéssel a további bántalmazást elhárítani. A párkapcsolati erőszakot kizárólag az állami szervek tudják megfékezni, ha megtanulják annak jeleit felismerni, komolyan veszik, és nem kicsinyítik az áldozatok beszámolóit és szigorúan büntetik az elkövetőket. Nem hárítják mindkét félre a felelősséget, nem próbálják őket kibékíteni, hanem ténylegesen fellépnek az erőszak ellen.
Ádám születésnapja előtti vasárnap, június 26-án ismét sétával emlékezünk meg róla, valamint a családon belüli erőszak és a hatóságok közönyének többi áldozatáról. Célunk, hogy a hatóságok végre megértsék: életek múlnak azon, hogy szakítanak-e a „nem avatkozunk be, amíg vér nem folyik” hozzáállással. Amikor már folyik a vér, akkor ugyanis már késő. Az ilyen esetek nem elszigetelt és kivédhetetlen tragédiák: a családon belüli erőszak dinamikája, forgatókönyve megismerhető, s politikai akarattal, szakértő beavatkozással megelőzhető. Hárítás, időhúzás és bürokratikus akadályokra való hivatkozás helyett valódi védelmet követelünk a veszélyben levő áldozatoknak – olyan intézkedéseket, amelyek valóban megakadályozzák az elkövetőt a bántalmazás folytatásában. A külföldi jó gyakorlatok szempontjából fontos irányelveket fogalmaz meg a Magyarország által már két éve aláírt Isztambuli Egyezmény, amelynek törvénybe iktatását és pontos betartását sürgetjük .
Találkozzunk mindezért június 26-án vasárnap 15 órakor a Clark Ádám téren! Vonuljunk együtt a Bazilikáig – emlékezzünk meg Ádámról és a többi áldozatról, és követeljük együtt, hogy az állam által a közöny révén támogatott vérontásoknak legyen vége! - olvasható Seres Barbara és az Angyalhír csapata, a Nőkért Egyesület, a Patent Egyesület, az Újrakezdés csoport és a NANE Egyesület közleményében.