Kövér László szerint a britek többsége azért szavazott a kilépésre, mert elegük volt abból a brüsszeli politikából, amit ők diktátumként, a mindennapjaikba való kiszámíthatatlan és túlzó beleszólásként éltek meg.
Arra a kérdésre, hogy felvetődik-e a britek távozásával Magyarország kilépésének gondolata is, az Országgyűlés elnöke egyértelmű nemmel felelt, noha a választ az "ebben a pillanatban" kitétellel kezdte. Mint mondta, ebben a pillanatban úgy látja, hogy az Európai Unión kívül Magyarországnak sokkal nehezebb lenne boldogulnia, sokkal nehezebb lenne a polgári Magyarország építését folytatni.
Bár Brüsszel ugyebár nem működik megfelelően, így végül kihúzhatja a gyufát: ha az unió nem változtat a politikai irányon, ha egyfajta elitklubbá válik, amelyben a brüsszeli bürokrácia és némely régi tagállam politikai elitje megmondhatja mindenkinek, hogy "merre van előre", akkor lehet olyan szituáció, amelyben Magyarországnak több kára származik a bennmaradásból, mint a kilépésből - fenyegette meg az EU-t Magyarország parlamentjének elnöke.
De kapott egyet a hajdani harcostárs is: Kövér László ugyanis mélyen sajnálja, hogy Navracsics Tibort a brüsszeli levegő ilyen gyorsan megfertőzte. Mint emlékezetes, az uniós biztos nemrég jelezte, hogy az Európai Bizottság Magyarországgal szemben nem folytat zsaroló tevékenységet, kötelező betelepítési kvóta nincs, csak a legális menedékkérőket oszthatják majd el, ezért a kormány népszavazást megelőlegező plakátkampánya nehezen értelmezhető Brüsszelben.
Az interjúban a kormánynak a Parlament épületéből való kiköltözése kapcsán volt egy meglehetősen zagyva kommunistázás is - csak, hogy el ne kopjon az a rutin - ezt nem is próbálnánk értelmezni, álljon itt szó szerint, ahogy az MTI tovább adta a magvas kövéri gondolatokat:
Nem tudja konkrétan, hogy a kormány mikor költözik ki a Parlamentből. Egy érvényes határozat szerint a határidő idén március 15-én lejárt. Mint mondta, eddig a szovjet csapatok magyarországi állomásozását tekintette a leghosszabb ideiglenességnek, de sajnálatos módon ebben a tekintetben az egymást követő demokratikus kormányok ezt a rekordot megdöntik azzal, hogy a végrehajtó hatalom ideiglenesen és teljesen jogcím nélkül mindmáig a törvényhozás épületében állomásozik, továbbvíve azt a kommunista örökséget, amit 1990-ben az elvtársak itthagytak.
Kövér László végül beszélt a foci Eb-ről elmondta: a magyar válogatott teljesítménye nem is gólokban és pontokban mérhető, hanem szemlélet- és mentalitásváltásban, amely akkor is szimpátiát keltett volna a magyar szurkolókban, ha nem jutunk a legjobb 16 közé. Szerinte az, hogy ennek a nemzetnek mennyire szüksége van a sikerre, a közös élményekre, pártállástól függetlenül, mind a stadionokban, mind az utcákon látható. Ám a renitenseket az országgyűlésben is egy mérges pedellus hevületével kiosztó Kövér László ezúttal is üzent a nem megfelelően reagálóknak: Nagyon sajnálom, hogy vannak néhányan, akik ezt sem képesek elviselni, mert ebben sem látnak mást, csak politikát.