X_Foci Eb 2016;Toulouse;Foci Eb 2016;magyar-belga;

2016-06-26 22:15:00

Foci Eb 2016 - Eljött a búcsú, Belgium- Magyarország: 4-0

A magyar labdarúgó-válogatott 4-0-s vereséget szenvedett Belgiumtól az Európa-bajnokság nyolcaddöntőjében, ezzel a nemzeti tizenegy búcsúzott a kontinenstornától. A vereség ellenére vastapssal búcsúztatták a szurkolók a fiúkat, akik rászolgáltak az éljenzésre, hiszen egy egész ország szívébe lopták be magukat két hét alatt.

Piros színár borította a toulouse-i aréna lelátóját vasárnap este: Magyarország meggypiros mezben játszó labdarúgó-válogatottja a belga „vörös ördögökkel” találkozott a kontinenstorna nyolcaddöntőjében. Ám, nemcsak Franciaországban, hanem itthon is szép számban gyűltek össze szurkolók, hogy együtt buzdítsák a magyar válogatottat.

A mérkőzést megelőző bemelegítés során megsérült az előzetesen kezdőbe jelölt Kleinheisler László, aki az elsődleges hírek szerint combizom-húzódás szenvedett. Werder Bremen középpályását Pintér Ádámot pótolta. A kulcsjátékos kiesése ellenére is felfokozott magyar hangulatot hamar letörte az esélyesebbnek tartott belga válogatott. Az első perctől érzékelhető nyomás a tízedik minutumban érett góllá, amikor is egy szabadrúgás után lemaradtak a magyar védők a tisztán fejelő Toby Alderweireldről. A gól után sem változott a játék képe: a belgák villámgyors támadásaira alig-alig volt magyar válasz, Király Gábor többször góltól mentette meg csapatát. Az első félidő 1-0-s belga vezetéssel ért véget.

A folytatás magyar cserével indult. Gera Zoltánt Elek Ákos váltotta. A második játékrész elején ismét a belgák kerültek helyzetbe, Eden Hazard lövését Király hárította bravúrral. Az 50. percben aztán honi helyzetecske is kialakult, Szalai Ádám azonban az oldalhálót találta el. A belga nyomást a szurkolók is érezték, s zúgott a lelátóról a „Hajrá, Magyarok!”. A buzdításnak meg is lett az eredménye: a 66. percben Pintér Ádám előtt adódott lehetőség, a Ferencváros játékosának lövése megpattant a gólszerző Alderweirelden, de Thibaut Courtois ujjheggyel a kapufára tolta. Majd két perccel később Juhász Roland veszélyeztetett, ám próbálkozása elkerülte a kaput. Bernd Storck, a magyar csapat szövetségi kapitánya a 74. percben pályára küldte Nikolicsot, aki Pintért váltotta, így Szalai mellett az utolsó negyed órában két csatárral támadtunk. A német mester kockáztatása sajnos nem jött be, s 1-1 helyett előbb Michy Batshuayi találatával 2-0-ra, majd két perccel később Hazard góljával 3-0-ra növelte előnyét a belga válogatott, ezzel eldöntve a továbbjutás sorsát. A kegyelemdöfést Carrasco vitte be a 91. percben, beállítva a 4-0-s végeredményt.

A lelátón ritkán látott pillanatnak lehetünk szemtanúi, hiába vezetett ellenfelünk 4-0-ra a magyar szurkolók éltették kedvenceiket, akik rá is szolgáltak a tapsra, ugyanis az elmúlt két hétben káprázatosan futballoztak, és egy országot kovácsoltak össze.

A kezdőcsapatok voltak:

Magyarország

Király Gábor - Lang Ádám, Guzmics Richárd, Juhász Roland, Kádár Tamás - Gera Zoltán - Lovrencsics Gergő, Kleinheisler László, Nagy Ádám, Dzsudzsák Balázs - Szalai Ádám

Belgium

Thibaut Courtois - Thomas Meunier, Toby Alderweireld, Thomas Vermaelen, Jan Vertonghen - Axel Witsel, Radja Nainggolan - Kevin De Bruyne - Dries Mertens, Romelu Lukaku, Eden Hazard

Nyolc között Németország és Franciaország
A világbajnok német labdarúgó-válogatott 3-0-ra legyőzte a szlovák csapatot a franciaországi Európa-bajnokság vasárnap délutáni nyolcaddöntőjében, Lille-ben. A házigazda francia labdarúgó-válogatott pedig hátrányból fordítva 2-1-re nyert a csaknem 30 percig emberhátrányban futballozó írek ellen az első vasárnapi nyolcaddöntőben, Lyonban.

A franciaországi labdarúgó Európa-bajnokság góllövőlistája:

3 gólos: Bale (walesi), Griezmann (francia), Morata (spanyol)

2 gólos: Blaszczykowski (lengyel), Brady (ír), DZSUDZSÁK, Gomez (német), Lukaku (belga), Nani (portugál), Stancu (román), Payet (francia), Perisic (horvát), Ronaldo (portugál)

1 gólos: Alderweireld (belga), Batshuayi (belga), Berezuckij (orosz), Bjarnason (izlandi), J. Boateng (német), Bödvarsson (izlandi), Carrasco (belga), Dier (angol), Draxler (német), Duda (szlovák), Éder (olasz), GERA, Giaccherini (olasz), Giroud (francia), Glusakov (orosz), Hamsík (szlovák), Hazard (belga), Hoolahan (ír), Kalinic (horvát), McAuley (északír), McGinn (északír), Mehmedi (svájci), Milik (lengyel), Modric (horvát), Mustafi (német), Nainggolan (belga), Necid (cseh), Nolito (spanyol), Pelle (olasz), Piqué (spanyol), Quaresma (portugál), Rakitic (horvát), Ramsey (walesi), Robson-Kanu (walesi), Sadiku (Albánia), Schaqiri (svájci), Schär (svájci), Schöpf (osztrák), Schweinsteiger (német), G. Sigurdsson (izlandi), Skoda (cseh), STIEBER, Sturridge (angol), SZALAI, Taylor (walesi), Traustason (izlandi), Tufan (török), Vardy (angol), Weiss (szlovák), Witsel (belga), Yilmaz (török)

öngól: Clark (ír, a svédek ellen), McAuley (északír, a walesiek ellen), Saevarsson (izlandi, a magyarok ellen)