ökölvívás;Bacskai Balázs;riói kvóta;

2016-06-28 07:52:00

Teljesült Bacskai álma

Pályafutása során először szerepelhet olimpián Bacskai Balázs, aki a Bakuban rendezett ökölvívó kvalifikációs versenyen váltotta meg riói repülőjegyét. A sikernek köszönhetően már biztos, hazánkat legalább két bunyós képviseli az ötkarikás játékokon, ugyanis áprilisban Harcsa Zoltán harcolta ki a riói részvételt.

„Hatalmas kő esett le a szívemről. Régóta dédelgetett álmom volt az olimpia – fogalmazott a Népszavának Bacskai. – Pályafutásom során sok kudarc, sérülés ért, amitől úgy gondoltam, lehet mégsem sikerül a világ legnagyobb megmérettetésén részt vennem. De most mégis eljutottam odáig, hogy augusztusban Brazíliában lépek szorítóba.”

Az Európa-bajnok bokszolónak már áprilisban meglehetett volna a kvótája, ám akkor botrányos körülmények között szenvedett vereséget. A kudarc után a Vasas versenyzőjében az is felmerült, hogy végleg szögre akasztja a kesztyűt. „Valóban padlón voltam. Úgy voltam vele, lehet, hogy nekem nem az ökölvívással kell foglalkoznom, s az élet más területén érek majd el sikereket. A családom, az edzőm, Erdei Zsolt és a párom tartották bennem a lelket, ám náluk is volt olyan pillanat, amikor azt mondták: ha abba hagyom a bunyót, ők megértik.”

Bacskai úgy véli, az olimpiára való kijutást nagyon megnehezítették számára. Mint mondta: az ökölvívásban adják-veszik a meccseket, le van osztva, ki nyer. „Nyilván más sportágakban is így van, de én abba nem látok bele. Nagyon szeretnék abban hinni, hogy csak a kvalifikációs tornákon nincs fair play, ám láttam az 1988-as szöuli olimpiát, ahol Roy Jones Jr. a döntőben leiskolázta a koreai Si -Hun Parkot, s mégis a hazai versenyzőt hozták ki győztesen” – tette hozzá az Eb-győztes bunyós.

Bacskai a felkészülésével kapcsolatban elmondta, a célegyenesben már csak csiszolgatnak egy-két dolgon. „Egész évben jó teljesítményt nyújtottam, ezen még kell egy kicsit hegyezni, s akkor nem lesz gond. Ráadásul most már csak olyan ellenfelekre koncentrálunk, akik ott lesznek Rióban. Ez valamelyest könnyebb, mint egy vb-n, ahol száznál is több ország versenyzői lépnek szorítóba.”