Kúria;Együtt;Rogán;

Népszava fotó

- A Kúria is Rogán ellen

„Most már van olyan bírósági ítélet is, amely, hogy úgy mondjam, nem cáfolja azokat az állításokat, amelyek elhangoztak Rogán Antallal kapcsolatban. Az a minimum lenne – ha jogállam lenne Magyarország –, hogy a legfőbb ügyész hivatalból vizsgálatot indít az ügyben, kifaggatja Rogán Antalt.

Egyébként nemcsak Rogán neve hangzott ott el, hanem Habony Árpádé és Andy Vajnáé is. Tehát meg kellene hallgatni ezeket az embereket, és utána dönteni kell, hogy ők is a vádlottak padjára kerülnek vagy sem” – jelentette ki Gréczy Zsolt, a Demokratikus Koalíció szóvivője arra reagálva, hogy a Népszabadság a napokban pert nyert a Kúrián a Belváros ellen. A lap azt állította: Rogán polgármestersége alatt több Károly körúti ingatlant is féláron adott el az önkormányzat. A cikkért annak idején az V. kerület beperelte a lapot. A szóban forgó ingatlan az, amiről Portik Tamás néhány hete azt vallotta a bíróságnak, hogy Rogánnak tízmillió forintnyi kenőpénzt adott át azért, hogy Habony Árpád nagynénje áron alul juthasson hozzá.

Orbán Viktor nemrég azt nyilatkozta: bűnözők vallomása alapján nem fog vizsgálatot kezdeményezni propagandaminisztere ellen. „Nyilvánvalóan nem az apácazárdában lehet feltárni a bűnügyeket, azokról jellemzően bűnözők tudnak, ezért van az, hogy Portik Tamás többet tud erről az ügyről, mint a bazilika főpapja. Rogán Antalra viszont nemcsak Portik Tamás mondott terhelőt, hanem lehallgatási jegyzőkönyvekből a Vizoviczki-ügy kapcsán is szóba került a neve. A jegyzői mindegyike követett el valamilyen bűncselekményt, és eljárás alá vonták őket” – mondta a Hír Tv-nek Juhász Péter, az Együtt alelnöke. Az ellenzéki párt a Kúria döntése alapján újabb feljelentéseket kíván tenni Rogánnal szemben.

Fejleszti az önkéntes haderőt a kormány. Simicskó István szerint a cél, hogy hogy az ország mind a 197 járásában tevékenykedjen legalább egyszázadnyi önkéntes tartalékos erő. Ez nagyjából 20 ezer fő bevonását jelentheti a honvédelmi miniszter szerint. Az önkéntes tartalékos szolgálatot elvállalók számára jelentős változások várhatók az ösztönző elemekben és juttatásokban, így például az is, hogy az egyetemi felvételikhez pluszpontokat jelenhet az önkéntesség. Ez akár a sorkatonaság visszavezetését is előkészítheti. A téma állítólag felmerült év elején a kormányülésen is, Kövér László támogatná is a javaslatot. Ugyanakkor Orbán Viktor állította: nincs és nem is lesz napirenden a sorkatonai szolgálat ügye.