Szintén fontos elem a sportág életében a birkózószövetség és a Testnevelési Egyetem között a helyszínen megkötött megállapodás, ahol az intézményt a rektor Mocsai Lajos, valamint dr. Genzwein Ferenc kancellár képviselte. Az együttműködés célja az edzőképzés és a kutatómunka elősegítése, valamint egy életpályamodell biztosítása. Mocsai meghatározása szerint „kompetenciaegyetemként" funkcionáló képzésben a résztvevők akár évekkel is előre gondolkodhatnak, ugyanis a tanulmányi követelményeket mindenki könnyedén hozzáigazíthatja a saját edzéstervével, illetve versenynaptárával.
„Nagyon sok fiatal 14 éves kora körül elkallódik, mert választania kell a sport és a tanulás között. A fiatal birkózóknak tökéletes megoldás lesz erre a birkózóakadémia, ahol már nem a vagy, hanem az és lesz a kötőszó a két terület között - mondta el kérdésünkre a birkózószövetség elnöke, Németh Szilárd. - Az egyetemi képzéssel azokra a pályafutásuk közepén vagy már végén járó felnőtt birkózókra gondolunk, akik aktív karrierjük befejezése után sem szeretnének elszakadni a sportágtól. Ezzel nekik is egy életpályamodellt tudunk majd biztosítani.” - vélekedett az elnök a Testnevelési Egyetemmel kötött megállapodásról.
Alig több, mint egy hónappal a riói olimpia előtt természetesen szó esett a nyolcfős csapat olimpiai esélyeiről. A szakági szövetségi kapitányok szerint „szinte mindenki bivalyerős mezőnyben indul”, de az összes birkózó reális eséllyel pályázik minimum a pontszerző helyekre, de akár az érmekre is, annak ellenére, hogy szinte mindenki rendkívül erős mezőnyben indul, adott esetben két-három kiemelkedő versenyző ellen. A vélhetően utolsó olimpiájára készülő Bácsi Péter, Sastin Marianna és Kiss Balázs is optimistán tekintenek saját esélyeikre.