A rendkívül heves, hat óra hosszat tartó parlamenti vita nem szűkölködött drámai jelenetekben. A munkáspárti ellenzék vezetője, Jeremy Corbyn, aki mindvégig szembeszállt a Trident-projekttel, nem kötötte meg a Labour-honatyák kezét, tehát a képviselők lelkiismeretük szerint szavaztak, s a jelek szerint száznál is többen elfogadták a tory kormányzat érveit a nukleáris ütőerő fenntartásának szükségességéről. A konzervatívok oldaláról viszont csak egy maroknyi honatya fordult szembe Theresa May kormányfővel, így alakult ki a jókora, 355 fős többség a voksolás végére.
May, aki alig pár napja vette át a stafétabotot David Cameron leköszönt miniszterelnöktől, a vita során afelől sem hagyott kétséget, hogy adott esetben kész is lenne használni a szigetország nukleáris eszközeit. Amikor a Skót Nemzeti Párt részéről nekiszegezték a kérdést – megnyomná-e a Tridentek nukleáris rakétáit útba indító gombot, ha tudná, hogy az emberek százezreinek halálát követelné –, egyszerűen annyit felelt: Igen!
A jelenleg hadrendbe állított négy Trident közül egy mindig bevetésen van, kettő kikötőben állomásozik vagy gyakorlatoznak vele, a negyediken általában felújítási munkákat végeznek. A tengeralattjáró 150 méter hosszú, mindegyik fedélzetén nyolc rakéta található, 40 robbanófejjel.