Jerson Lopez de Leon 17 éves unokaöcsével játszott az alkalmazással, amikor úgy döntöttek, magánterületre mennek be, hogy el tudjanak kapni egy zsebszörnyet. Leont a ház tulajdonosa lelőtte, társa súlyosan sérült - számolt be a tragikus esetről az Origo.
A helyi rendőrségre hivatkozva a portál azt írja, hogy az elkövető egy mezőgazdasági kisteherautóval hagyta el a helyszínt. A szomszédok elítélték a fiatalokkal szemben alkalmazott agressziót, akik "csak mobiltelefonnal szórakoztak".
Már a játék megjelenése előtt számítani lehetett egyébként arra, hogy történnek majd balesetek a Pokémon Go használata közben, mivel sokan teljesen megfeledkeznek környezetükről, amíg az alkalmazással játszanak. Volt például, aki fának sétált, más egy szikláról esett le játék közben, de egy extrém esetben egy bűnöző találta magát a rendőrörsön, miközben a zsebszörnyekre vadászott.
A Pokémon Go-ról és veszélyeiről írt cikkünket ide kattintva olvashatja!
Aknamezőre vihet a szörnyvadászat
Fokozott óvatosságra intette a boszniai aknamentesítésért felelős szervezet a virtuális játékot a való világban tett mozgással ötvöző Pokémon GO felhasználóit. A Posavina bez mina alapítvány helyi lakosok és a turisták számára is fontos felhívásában az áll: figyeljék és vegyék figyelembe az aknamezőket jelző demarkációs jelzéseket, és ne menjenek ismeretlen területre azért, hogy ott pokémonokra vadásszanak. Az aknamentesítésért felelős csoportot idéző BBC szerint nagyjából 120 ezer akna lehet még bosnyák területeken. A boszniai háború 21 évvel ezelőtti vége óta legalább 600 óvatlan embert öltek meg a harcok során telepített aknák.
Közösségi finanszírozással kívánnak lendületet adni egy olyan drón kialakításának, amelyik a jelenlegi módszereknél tízszer gyorsabban tisztítaná meg az aknamezőket - írja a gyartastrend.hu. A drónt Massoud Hassani fejlesztette ki, aki még 2011-ben a hollandiai Design Academy Eindhoven egyetem végzős diákjaként fejlesztette ki a „Mine Kafont”, amely óriási, soklábú, szélhajtotta gömbként igyekezett semlegesíteni a bombákat. A Mine Kafon Drone az egyes aknák hatástalanítását három lépésben végezné el: - a felderítő szakasz alatt az egyes területeken a drón beazonosítja, majd pedig GPS-címkékkel ellátja a lehetséges aknák összes pozícióját, - ezt követi a detektálási szakasz, amikor is a gép az aknák megtalálásához közelebbről is szemügyre veszi a kijelölt pontokat, - a folyamat egy robotikus kar bevetésével a megsemmisítési szakasszal zárul.