A két svájci pilóta, Bertrand Piccard és André Borschberg ezzel bebizonyította, hogy képesek teljesíteni a lehetetlent – hangsúlyozták közleményükben. Az éjszakai és nappali repülésre egyaránt képes, 72 méteres szárnyfesztávú repülő szárnyaiba több mint 17 ezer napelemet építettek. A mindössze 2300 kilogramm súlyú, különleges légijármű utolsó állomására, Abu Dhabiba hajnali négykor érkezett meg Egyiptomból. A nagy kísérlet 2015 március 17-én kezdődött, a gép átrepült Ázsián, a Csendes-óceánon, az Egyesült Államokon, az Atlanti-óceán és a Földközi-tenger fölött.
Piccard és Borschbeg útközben több repülési világrekordot is megdöntött, ezeket a nemzetközi légisport szövetség (FAI) a jövőben fogja hitelesíteni. Bertrand Piccard napelemes repülővel a világon elsőként repülte át az Atlanti-óceánt, André Borschberg Japántól Hawaiig az eddigi leghosszabb utat tette meg repülővel a Csendes-óceán felett.
„Utunk nem a repülés, hanem a tiszta energiát felhasználó repülés történetében egyedülálló. Biztos vagyok benne, hogy tíz éven belül napelemes repülőgépek legalább 50 utast szállítanak majd rövid és közepes távolságokra. A Solar Impulse által használt technológiát a mindennapi életben is minél szélesebb közben is alkalmaznunk kell, hogy csökkentsük a széndioxid-kibocsátást. A Solar Impulse útja csak a kezdet!” – nyilatkozta a gép érkezésekor Bertrand Piccard.