Szanka Ferenc közölte, a feljelentés szerint Szegedet a 2007-ben elkezdett élményfürdő-beruházás miatt 2,4 milliárd forint kár érte, mert az önkormányzat a projektcégben levő többségi üzletrészét az alapításkori értéken adta el a kisebbségi tulajdonos magánbefektetőnek. A feljelentő állítása szerint figyelmen kívül hagyták a hatmilliárdos beruházáshoz kapott hárommilliárd forintos uniós támogatást mint értéknövelő tényezőt, így a várost mint 80 százalékos tulajdonost az ennek megfelelő arányú vagyoni hátrány érte.
A főügyészség megállapította, hogy a város a fürdő területét vitte be a beruházásra létrehozott cégbe. Ezen felül az önkormányzatot semmilyen fizetési kötelezettség nem terhelte a cég működése, valamint a beruházás kivitelezése során. A hatmilliárd forintos beruházáshoz hiányzó - uniós támogatáson felüli - hárommilliárd forintot a cég vette fel, de arra készfizetői kezességet a magánbefektető (a Hunguest Hotels Zrt.) vállalt. A magánbefektető állta a veszteséges működéssel összefüggésben felmerült - öt éven keresztül csaknem évi négyszázmillió forintos - költségeket is, így mintegy hárommilliárd forintot fizetett be pótlólagosan.
Az ügyészség szerint a feljelentés figyelmen kívül hagyta a cég éves, több száz millió forintos veszteségét, a kisebbségi tulajdonos által vállalt pluszgaranciákat és kötelezettségeket, és azt is, hogy az önkormányzat részéről a beruházás semmilyen pénzügyi hozzájárulást nem igényelt. Nem mellékesen az üzletrész értékesítése nyílt pályáztatás során történt, és senki sem kívánta megvenni azt. Így a szerződésben foglalt garanciák és kötelezettségek mellett az üzletrész értékesítése nem valósított meg bűncselekményt - tudatta a csoportvezető ügyész.