;

Szerintem;Kardos G. György;

- Számszakik

Nem tudom, hogy szegény Kardos G. Györgynek a saját leleménye volt-e vagy sem, mindenesetre nekem nagyon bejött tőle, amikor némely írásának a végén a tanulságot egy-egy viccel illusztrálta (K. G. Gy. levelei az „Ez is én vagyok” című kötetből.). Nos, az alábbiakban ezzel próbálkozom én is, remélem nem sikertelenül. A hír: Varga Mihály nemzetgazdasági miniszter szerint lendületben a magyar gazdaság. Például több a munkahely, tehát nő a foglalkoztatás, vagyis csökken a munkanélküliség. Ezt látszik alátámasztani a KSH legutóbbi adata, mely szerint a tavalyi évhez képest jelentősen emelkedett, immár 250 ezer forint felett van hazánkban a bruttó átlagkereset. Ezt az adatot sokan, mivel úgymond a saját bőrükön nem érzik, kétkedve fogadják. Én hiszek a számokban. Ha X számot összeadunk, és az így kapott összeget elosztjuk X-el, akkor az annyi amennyi, és nem csalás, nem ámítás. Na persze, az átlag egy álságos szám, mert ha számszakilag helyes is, többnyire irracionális. Ennek alátámasztására jöjjön a vicc:

A kis unoka megkérdezi a nagypapát, mi az, hogy átlag? Az mond egy példát: Te 8 éves vagy, én 80, tehát ketten együtt 88 évesek vagyunk, vagyis átlagban 44 évesek, ami a legszebb férfikor. De egy nővel szeretkezni te sem tudsz, meg én sem. Ennyi!

Még nem volt rá példa, hogy közös tárlaton szerepeljen a szobrászművész apa és fia, a harminchárom éve elhunyt Szervátiusz Jenő és Kossuth-díjas fia, Szervátiusz Tibor. Az ifjabb Szervátiusz, aki nemrég 86. születésnapját ünnepelte, merész, avantgárdba hajló formai megoldásai, az anyaggal történő aprólékos foglalkozása révén vált egyedivé, míg édesapja az erdélyi hagyományokból táplálkozva faragta meg életművének tartópilléreit. A Műcsarnok októberig várja a kettejük iránt érdeklődőket.