A B csoport tagjaként induló Ayesha Shahriyar Mohamed Albalooshi a kategória teljes mezőnyének legszerényebb eredményével nevezett a viadalra, mégis úgy fogadta a negyedháznyi, mintegy másfél ezer néző, mintha az olimpiai bajnok versenyzett volna. Albalooshi hálásnak mutatkozott, hiszen a hatból öt gyakorlata is sikeres volt, és zajos ünneplés mellett fejezte be fellépését.
"A rokonszenv efféle megnyilvánulása teljesen érthető, és részben világszövetségünk sikere is, mivel az IWF élen jár a női egyenjogúság érvényre juttatásában, miközben ez a folyamat a muszlim világban még gyerekcipőben jár" - szolgált magyarázattal Ádámfi Attila, az IWF főigazgatója. Elmondása szerint a nemzetközi sportági szövetség 2011-ben kifejezetten az egyenjogúsítás jegyében fogadott el olyan szabálymódosítást, amely lehetővé teszi a muszlim sportolóknak, hogy saját vallási előírásaiknak tiszteletben tartásával tudjanak versenyezni.
"A fejkendő, a hidzsáb viseletének lehetővé tétele is szerepet játszott abban, hogy az emírségek igen kis számú sportolói küldöttségébe egy női súlyemelő is bekerült" - mondta Ádámfi Attila.