A nem várt fordulat azután következett be, hogy a Zsolnay - mint a Népszava elsőként megírta - minden tartozását kifizette, így okafogyottá vált a felszámolási indítvány. Ezek után nyilvánvaló lett, hogy a 381 millió forintos követelésé duzzadt hitel - vélhetően áron alul való - eladása kérdéseket vet fel a fejlesztési bank háza táján is. Az MFB vezetése az 1990-es években a Zsolnaynak folyósított hiteleiről most gondolta úgy, hogy behajthatatlanok, és május végén eladta azokat a WHB Vagyonkezelő Kft.-nek. A piacon 130, illetve 180 millió forintos vételárról szólnak a hírek, az MFB üzleti titokra hivatkozva lapunk kérdésére, de a Zsolnay felszólítására sem közölte a vételárat. Bodnár Imre jelezte, korábban a manufaktúra 260 millió forintos vételárat ajánlott, sikertelenül. WHB Vagyonkezelő birtokon belül kerülve azonnal kezdeményezte a Zsolnay felszámolását.
Nem várt fejleményként élhette meg a kormányközelinek tartott WHB, hogy a Zsolnay többségi tulajdonosa Bachar Najari Magyarországon élő szír származású svájci üzletember augusztus 22-ig szóló fizetési moratórium lejárta előtt, már a hónap elején átutalt 386 millió forintot tartozáskiegyenlítés címén. A fejlesztési bank felügyelőbizottságát is értesítették, hogy a bank közpénzből mintegy 200 milliós extraprofithoz segített egy magánvállalkozást. Halasi Tibor az MFB felügyelőbizottságának elnöke levélben jelezte, a bank igazgatóságához fordul tájékoztatásért és vizsgálatot kezdeményez az ügyben - közölte az ügyvéd.
Korábban a város által, a Zsolnay közelgő felszámolásának ígéretével onnan egy frissen alapított kft-be átcsábított 110 dolgozó a fejlemények láttán becsapottnak érzi magát. A hírek szerint, egyelőre nem tudni milyen szándékkal, csütörtökön a Zsolnay Porcelánmanufaktúra elé munkásgyűlést terveznek. Kérdésünkre, hogy tartanak -e gyárfoglalástól, Bodnár Imre azt válaszolta, ezt kizártnak tartja, bár a pécsi városvezetéstől ez nem idegen gondolat, elég emlékezni a vízmű, vagy a pécsi közlekedési vállalat kálváriájára.