Az V. kerületi, Rogán Antal fideszes képviselő, polgármester regnálása alatti ingatlaneladások miatt először 2014 decemberében Juhász Péter kerületi képviselő (Együtt) tett feljelentést, aztán őt követte még 11 másik személy, köztük Varjú László DK-s, Szabó Tímea PM-es képviselő. Az Együtt politikusának bejelentését először elkaszálta a kerületi rendőrség bűncselekmény hiányában, aztán a fellebbezések és a többi feljelentő kiegészítése után a Fővárosi Törvényszék újra elrendelte azt.
Így vizsgálta meg a Nemzeti Nyomozó Iroda az összes ingatlan eladását, a kedvezmények megállapítását, és azt, hogy érte-e vagyoni kár az V. kerületet, vagyis hogy tényleg áron alul adták-e el az ingatlanokat. Valamint azt, hogy a kerületi politikusok - például Rogán Antal akkori polgármester - visszaéltek-e a hatalmukkal.
Ehhez először az ingatlanok értékeit határozták meg: az igazságügyi szakértők az adásvételitől durván eltérő, azt jelentősen meghaladó árat egyszer sem határoztak meg.
De a legérdekesebb az NNI érvelése, hogy miért nem állapítható meg hivatali visszaélés: a nyomozók megnézték a hatályos jogszabályokat és az V. kerületi önkormányzat elidegenítésről szóló rendeleteit, határozatait egészen 1996-tól. Ezekben szerepel, hogy 2007-től hogyan kerültek be a kedvezmények és a könnyítések az ingatlanvásárláshoz. Valamint azt is figyelembe vették, hogy a kerületi képviselők többsége szavazott például amellett, hogy a bérlők idővel elővételi joghoz jussanak, ha pedig magas bérleti díjat fizetnek, akkor 30 kedvezményt kapjanak a vételárból.
Tehát arra fordítható le a hatóság egyik érve, hogy bármilyen ingatlant el lehet adni áron alul, ha erre előtte írtak egy jogszabályt.
A teljes cikket itt olvashatja!