A Miniszterelnökség Sajtóirodája nagyon gyorsan és készségesen reagált megkeresésünkre, közelebb mégsem jutottunk a megoldáshoz, ugyanis azt a tájékoztatást kaptuk, hogy – szó szerint idézzük a teljes levelet, semmit sem változtattunk rajta – „Ezekben a kérdésekben a Miniszterelnökség nem illetékes.”.
Az illetékes állítólag a Magyar Olimpiai Bizottság (MOB), de onnan továbbra sem érkezett semmilyen hivatalos reakció.
A Népszava múlt szerdán (tehát pontosan egy héttel ezelőtt) a budapesti olimpiai és paralimpiai pályázatot előkészítő cég, az adófizetők pénzéből az év eleje óta több mint hat milliárd forintot elköltő Budapest2024 ZRt. sajtóosztályának küldte el írásban kérdéseit. Az egyik ott dolgozó munkatárs elmondta, nem látták a lapunktól érkezett levelet, azt csak múlt pénteken vették észre, amikor olvasták cikkünket arról, hogy hiába várunk a válaszra, és ezt követően megkeresték az e-mailünket.
Ezután a Budapest2024 ZRt. gyorsan intézkedett, szóban tájékoztatott, hogy a MOB tud válaszolni és a kérdéseket továbbította Siklós Erik, a MOB marketing- és kommunikációs igazgatója részére. Siklós pénteken Facebookon jelezte, hogy megkapta kérdéseinket.
Azóta nem tudjuk, mi történt, pontosabban azt látjuk, hogy nem történt semmi.
A kérdéseink, melyekre várjuk a válaszokat: 1. Összesen mennyibe került a Magyar Ház az államnak? 2. Miért csak két órát volt naponta nyitva az épület a látogatók előtt? 3. Ha a 2024-es budapesti olimpiai és paralimpiai pályázatot is népszerűsítette, akkor miért bontották le, miért nem maradt a ma kezdődő paralimpia idejére is? 4. Pontosan hány látogatója volt a háznak?
Amíg az illetékesek hallgatnak, mi folytatjuk az érdeklődést. A válaszadásra felkészül az EMMI Sport Államtitkársága.