Ebben aztán úgy szerepelt, mint az alapversenyben, azaz lövésről lövésre javult, több riválisa is kiesett mellőle, s végül 128,8 körrel ötödikként zárt. A győzelmet az iráni Sareh Javanmardidodmani szerezte meg 193,4 körös teljesítménnyel.
A Budapesti Honvéd 40 éves versenyzője szerdán még a szabadpisztoly vegyes számban is érdekelt lesz Rióban.
A látássérült cselgáncsozó Burányi Flóra mindkét mérkőzését is elvesztette az 57 kilós súlycsoportban, így befejezte szereplését a Karióka 3-as arénában.
Sikerrel vette viszont az első fordulót a kerekesszékes teniszező, Németh Roland, aki a dél-afrikai Leon Elst verte két szettben, 6:3, 6:3-ra, 1 óra 21 perc alatt, s ezzel bejutott a legjobb 32 közé.
Szintén eredményesen szerepelt a paraúszók között a 14 éves Konkoly Zsófia, aki a hetedik legjobb idővel jutott be - a magyar idő szerint - éjszakai fináléba. Szintén döntős 100 m háton Adámi Zsanett, az ő számában nem rendeztek előfutamot.
A magyar csapat eddig egy bronzéremmel rendelkezik, melyet az erőemelő Tunkel Nándor szerzett a 49 kg-os súlycsoportban a nyitó napon: a zalaigricei emelő 155 kg-os eredménnyel lett harmadik pályafutása első paralimpiáján.
Hangot adó érmek
A magyarok közül a csütörtöki nyitó versenynapon bronzérmes erőemelő Tunkel Nándor volt az első, aki közelről megismerhette, kipróbálhatta a Rio de Janeiró-i paralimpiára készített speciális érmeket.
A medálok kinézetükben hasonlítanak az augusztusi olimpiai játékok érmeihez, de különleges fejlesztés segítségével jöttek létre, ugyanis található bennük egy speciális eszköz, amely rázásra hangot ad, így a látássérült sportolók is tudják, hogy arany-, ezüst- vagy bronzérmet tartanak a kezükben. Az aranyérem a leghangosabb, a bronz a leghalkabb.
A játékokra készült 2347 darab arany-, ezüst- és bronzérem egyenként 500 gramm súlyú. Gyártásuk során nem használtak higanyt, és további szigorú feltételeknek is megfeleltek, az ezüst- és bronzmedálokat például 30 százalékban újrahasznosított anyagokból állították elő. Az érmekre kerülő műanyagszalagok újrahasznosított palackokból készültek.
A medálokat magok lenyomata díszíti, ez a paralimpiai sportolók bátorságát, kitartását és fejlődését szimbolizálja. A magok egy végtelen emelkedő spirált formáznak, jelképezve a versenyzők energiáját, folyamatos növekedését.