Az NBC televízió és a The Wall Street Journal vasárnap nyilvánosságra hozott közös felmérése szerint Hillary Clinton, a demokraták elnökjelöltje országosan 48:37 arányban vezet a republikánus elnökjelölt, Donald Trump előtt. A közvélemény-kutatás szerint a libertárius Gary Johnsonra jelenleg a választók hét százaléka szavazna, míg a Zöldek elnökjelöltje, Jill Stein csak a választók támogatásának két százalékát szerezné meg.
Az NBC televízió elemzője arra hívta fel a figyelmet, hogy Barack Obama 2008-ban hétszázalékos előnnyel nyerte meg a választást republikánus vetélytársa, John McCain előtt, 2012-ben pedig négyszázalékos volt az előnye a republikánusok akkori elnökjelöltje, Mitt Romney előtt. Az ABC televízió és a The Washington Post szintén vasárnap nyilvánosságra hozott közvélemény-kutatása azonban kisebb Clinton-előnyt mutatott. Az ő felmérésük szerint Trump a nőket sértő - és szavazókat eltántorító - megjegyzései ellenére is, a demokrata párti elnökjelölt csak négy százalékkal - 47:43 arányban - vezet a republikánusok jelöltje előtt. E felmérés szerint Gary Johnsont a választók öt százaléka támogatja, Jill Stein támogatottsága azonban az ABC/Washington Post szerint is csak kétszázalékos.
A legutóbbi ABC/Washington Post felmérése szeptember végén készült, Hillary Clinton akkor 46:44 arányban vezetett Donald Trump előtt. A közvélemény-kutatók egyes kérdésekben részletesebben is kifaggatták a kutatásban résztvevőket. Kiderült, hogy szeptemberhez képest csökkent a Trump iránti bizalom: akkor a megkérdezettek 42 százaléka gondolta úgy, hogy a republikánus elnökjelölt tisztességes és megbízható, most viszont csak 34 százalékuk gondolja róla ezt. A megkérdezettek 34 százaléka van azon a véleményen Trumpnak vérmérséklete megfelelő ahhoz, hogy az Egyesült Államok elnöke legyen. Hillary Clintonról a megkérdezettek 59 százaléka állította ezt.
Ahogy lapunk is beszámolt róla, Trump saját csapdájába esett, amikor Hillary Clintont férje hűtlenkedésével akarta kényelmetlen helyzetbe hozni a második televíziós vitában, ugyanis ennél sokkal nagyobb vihart kavart, amikor kiderült, hogy voltaképp ő maga a gátlástalan szexuális ragadozó. A Washington Post által közzétett botrányos videó nyomán már tucatnyi nő jelentkezett, akiket – állításuk szerint – akaratuk ellenére szájon csókolt, megerőszakolt, ágyba akart vinni a Republikánus Párt jelöltje.
A nyilvánosság elé állt nők között volt például a People magazin újságírója, aki interjút készített a milliárdossal, ám a férfi közben a falhoz nyomta, s csókolgatni kezdte. Jelentkezett a Trump által vezetett, Apprentice című valóságshow egyik kiesett szereplője, akit a milliárdos állásajánlattal hitegetett, ha lefekszik vele. Előállt egy nő, akinek Trump a ruhájába nyúlt egy bárban, a Miss Teen szépségverseny egyik résztvevője, aki beszámolt róla, hogy a milliárdos rendszeresen bejárkált a tizenéves lányok öltözőjébe, mondván, „látott ő már olyasmit”.
Bepanaszolta egy korábbi Miss Washington, akinek Trump megmarkolta a fenekét és a szobájába invitálta. Egyik inzultált áldozata úgy fogalmazott, Trump olyan volt, mint egy polip, alig tudta magáról levakarni a csápjait. A milliárdos persze mindent tagad, azzal vádolja a nőket, hogy csak öt perc reflektorfényt akarnak. A történetek azonban pontosan azt illusztrálják, amit Trump a 2005-ben készült, hírhedtté vált felvételen mondott, hogy „egy sztárnak mindent szabad, s bármit megtehet a nőkkel”.
A milliárdos a véghajrában mindent bedob: Clintontól drogtesztet követel, mivel az előző vitában szerinte „fel volt pumpálva”. Hétvégi kampánybeszédeiben megkérdőjelezte a média, s az egész választási rendszer hitelességét. Paul Ryan republikánus házelnök szóvivője útján üzente erre: az amerikai demokrácia alapja a választási eredmények elfogadása.