koncert;tüntetés;Népszabadság;

Fotó: Facebook/Népszabi szerkesztőség

- A Népszabadságért tüntettek a Vörösmarty téren

Művészek és civilek álltak ki a Népszabadság dolgozói és a szabad magyar sajtó mellett a szombaton délután kezdődött Vörösmarty téri demonstráción Budapesten.

A fél négyes kezdésre nagyjából 400-500 ember gyűlt össze a Vörösmarty téren, stílszerűen a friss Nobel-díjas Bob Dylan szól a hangszórókból - tudósít a hvg.hu.

A műsorvezető Veiszer Alinda és Szikszai Rémusz. Veiszer Alinda egyebek mellett azt mondta: nem akar olyan országban élni, ahol kollégái nem végezhetik a dolgukat. „Én is voltam hasonló helyzetben, de van remény” – tette hozzá.

Majd Csepelyi Adrienn, a Népszabadság kulturális újságírója kapott szót: "Az utolsó cikkem M.I.A.ról szólt. Akinek a neve annyit jelent missing in action. Kicsit én is így érzem magam. El tudnák képzelni például azt, ha eltörölnék Bowie életművét úgy, mint a Népszabadság archívumát? Amiatt embernek érzem magam, amit ez a szerkesztőség tett az elmúlt hetekben” – mondta.

A tüntetésen elhangzott, hogy hétfőtől újra lehet majd kapni a Fedél Nélkül című lapot, amelyhez 12 oldalas mellékletet készítettek a Népszabadság újságírói. A csütörtökön megjelent újság olyan jól fogyott, hogy bejelentették: még 13 ezer példányt készítenek belőle.

Hargitai Miklós: szégyen, hogy egy volt pártlap lett a sajtószabadság jelképe

17 óra után szólalt fel a tüntetésen Hargitai Miklós, a Népszabadság újságírója. Azt mondta: itthon körülbelül tízezer ember dolgozik a sajtóban, ebből háromszáz a valódi újságíró, és őket akarják elhallgattatni most. Ez a "gazdasági döntés" nyíltszíni korrupció, tiszta szégyen, hogy egy egykori pártlap lett a sajtószabadság jelképe, de ez nem a mi szégyenünk – fogalmazott.

„Maradjatok velünk! Amíg olvasók vannak, addig van Népszabadság” – zárta beszédét Hargitai Miklós.

Boross Péter szerint az 1956-os forradalom és szabadságharc ünnepe még soha nem volt olyan emelkedett és széleskörű, mint most. A volt miniszterelnök a 60. évforduló alkalmából Budapesten, a Műegyetem rakparton lévő 1956-os emlékműnél tartott megemlékezésen mondott beszédet szombaton.