Érdemben nem válaszolt ugyan semmire sem, sőt egy 2014 augusztusa óta tartó lejáratókampány részének tekintette mindezt. Nem cáfolta, de nem is erősítette meg azt a Bárándy Gergely által felvetett információt, amely szerint Patay Mihály, az UniCredit Bank elnök-vezérigazgatójának, a Magyar Bankszövetség elnökének a budai Várban lévő lakásában lakik. Sőt a hírt elsőként közlő, azóta megszűnt, nagy múltú Népszabadságot - cinikus módon - "Bulvárszabi"-nak nevezte.
Állandó lakásaként egy balatonakarattyai címet, a 8172, Köztársaság út 26. szám alatti ingatlant jelölte meg, de "tartózkodási helyéről" nem volt hajlandó nyilatkozni. (Információnk szerint a Várból már elköltözött Matolcsy.) Bárándy Gergely viszontválaszában utalt arra, hogy a jegybankban történtek - az alapítványok ingatlanvásárlásai, az elnök szeretőjének és annak hozzátartozóinak foglalkoztatása, illetve javadalmazása - miatt Matolcsy Györgynek felelnie kell, mihelyst már nem jelent számára védelmet az, hogy a legfőbb ügyész felesége is az MNB-ben dolgozik. Ezt követően börtön vár a jegybankelnökre - vélelmezte a képviselő, aki megjegyezte azt is, hogy még a Matolcsy György által ellene indított polgári per múlt héten tartott első tárgyalási napján sem jelent meg az elnök.
A magán-nyugdíjpénztárak 3000 milliárd forintos vagyonának államosításáról - Szakács László frakcióvezető-helyettes kérdésére az MNB elnöke úgy vélekedett, hogy maguknak a pénztáraknak a létrehozása is hiba volt, ezért ezt a pénzt az Orbán-kormány tulajdonképpen "megmentette" a költségvetés számára. Ugyanakkor Matolcsy György a tavalyi brókerbotrány kapcsán nem ismerte el a jegybank, mint felügyeleti hatóság szerepét 32 ezer ügyfél megkárosításában. Matolcsy György nem adott választ ugyanakkor arra a kérdésére, hogy miképpen történhetett meg az, hogy bizonyíthatóan 333 ügyfél - köztük a Magyar Nemzeti Kereskedőház is - a Quaestor bedőlésének napján több milliárd forint értékben képes volt kimenteni a pénzét - mondta a Népszavának Szakács László. Téves az a felfogás - fűzte hozzá a képviselő -, hogy az MNB-nek az a feladata, hogy leleplezze a visszaéléseket. Ehelyett az "őrkutya" szerepét kell betöltenie, vagyis meg kell előznie a bajt. A leleplezés a rendőrség, illetve az ügyészség dolga.
Az MSZP másik frakcióvezető-helyettese arra volt kíváncsi, hogy miképpen történhetett meg az, hogy az MNB feltehetően megvalósította a tiltott monetáris finanszírozást, vagyis azt, hogy a jegybank a költségvetés hiányát oly módon csökkentette, hogy az elsődleges piacról, vagyis az Államadósság Kezelő Központtól vásárolt államkötvényeket. Matolcsy György ezt tagadta, annak ellenére - mint a képviselő lapunknak elmondta -, bizonyítékai vannak arra, hogy az ügylet így történt, és az ügyben az Európai Központi Bank is vizsgálatot folytat.