Matolcsy az interjúban azt mondta: annak a megvalósítására, hogy Magyarországot kizárják az EU-ból, nincs is jogi lehetőség. Az MNB elnöke kiemelte: "nem Magyarország fenyegeti az összetartást és a demokráciát Európában, sokkal inkább a rossz döntések az EU-ban, amelyeket az emberek feje felett hoztak meg felelőtlen, és részben nem is választott politikusok, mindenekelőtt Brüsszelben".
Emlékezetes, hogy nem is olyan régen Szijjártó is durva szavakkal illette Asselbornt, miután a luxemburgi külügyminiszter követelte Magyarország kizárását. Mint mondta: eddig is tudtuk, hogy Jean Asselborn komolytalan figura, látszik, hogy csak néhány kilométerre lakik Brüsszeltől, és: Magyarországot akarja kizárni az EU-ból, de magát már régen kizárta a komolyan vehető politikusok közül.
A jegybankelnök a FAZ-nak adott interjújában Brüsszelt, és az Európai Uniót is szidta, amikor arról beszélt, hogy az uniós tagság "létfontosságú Magyarországnak, de ez nem jelenti azt, hogy az EU eljárása mindig helyes".
Az MNB elnöke 2016-ra és 2017-re a hazai össztermék (GDP) "körülbelül 3 százalékos" növekedésére számít, ami csaknem a kétszerese a németországi és az euróövezeti növekedésnek. Az egy főre jutó GDP-t tekintve Magyarország 68 százalékon áll, és "15-20 év eltelik még, mire elérjük a 100 százalékot és bevezethetjük az eurót" - mondta Matolcsy.
A Népszabadság kiadásának felfüggesztéséről azt mondta: "megértem a tulajdonost, nem éppen sokat ígérő egy évente 3 milliárd forintos veszteség". Hozzátette, hogy nem tart a sajtó sokszínűségének korlátozásától, és úgy véli, a magyar médiarendszer "sokszínű és lüktető, és kritikusabb, mint némely régi demokráciában".